reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

2020 Apple iPhone

Gelecek iPhone modelleri için dikkat çeken 3D ToF detayı

Apple, şu sıralar 2019 iPhone modelleriyle gündeme geliyor. Ancak 2020 modelleri için de çalışmalar sürüyor. İşte ortaya çıkan yeni bilgiler;

2019 iPhone ailesi kesin olarak devrimsel yenilikler taşımıyor. 2020 ailesi bu açıdan oldukça merak ediliyor. Önümüzdeki yıl tam dört farklı model ile karşımıza çıkacak olan teknoloji devi, yeni modellerin arkasına 3D ToF sensörü koyacak deniyor. TOF (Time-Of-Flight) sensörü kızılötesi ışığın nesneye ulaşması ve yansıyarak geri dönmesi için gereken süreyi ölçüyor ve böylelikle objelerin derinliğini hesaplayabiliyor. Bu sayede yeni iPhone’ların AR yani artırılmış gerçeklik konusunda şimdi olduğundan çok daha gelişmiş imkanlar sunacağı belirtiliyor. 3D ToF ile arkası bulanık “portre” çekimlerini de hiç olmadığı kadar iyi hale getirecek denilen telefonlar, seneye kamera konusunda çıtayı oldukça yükseltecek izlenimi oluşturuyor. 3D ToF için parça tedariği konusunda görüşmelere başladığı söylenen Apple’ın, 2020 modellerini çok daha ufak çentikle hazırladığı belirtiliyor. 2021 modelleri ise tamamen çentiksiz olacak gelecek deniyor. ToF konusunda da sektörün gerisinde kalan teknoloji devi, artık pazarın yenilikleri sonradan takip eden ismi konusunda yer alıyor. Firmanın son yıllarda alana kattığı en büyük yenilik sadece Face ID ve TrueDepth konumunda yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 iPhone modelleri hakkında bildiklerimiz değişmiyor

Firmadan 11, 11 Max ve 11 R modelleri geliyor. Ortak olarak OLED panele sahip olacak modeller, güçlerini 7 nm+ üretim sürecinden çıkan A13 Bionic işlemciden alacak. iPhone 11 ve 11 Max’e üç adet, 11 R ise iki adet kamera arka kamera koyacak firma, burada “sonunda” dedirten bir gece çekim modunu da kişilere sunacak deniyor. 2018 iPhone’lar ile aynı görünecek modeller, sadece kamera konusunda öne çıkacak izlenimi oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir

6 bin TL’lik Samsung Galaxy A80 kamera sorunuyla gündemde