reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy A80

6 bin TL’lik Samsung Galaxy A80 kamera sorunu mu yaşıyor? [Video]

Samsung’un Türkiye’de raflardaki yerini almaya hazırlanan modeli Samsung Galaxy A80, dönen kamerası ile alakalı kötü bir haberle gündemde.

Türkiye fiyatı 6.099 TL olarak açıklanan orta seviyenin en gelişmiş modellerinden Samsung Galaxy A80, bir can sıkıcı kamera sorunuyla gündemde bulunuyor. Biliyorsunuz telefonda hem öne hem de arkaya dönebilen tek bir kızaklı ve motorlu kamera modülü (48 megapiksel + 8 megapiksel + ToF ) yer alıyor. İşte bu modül, cihazı kullananların söylediği ve gösterdiği kadarıyla takılma problemi yaşatıyor. Bu takılmanın nasıl olduğunu aşağıdaki Twitter videosu açıkça gözler önüne sererken, sorunu SamMobile‘ın test ürünlerinde de yaşadığı söyleniyor. Bu durum oldukça pahalı cihaz için kötü görünürken, Samsung kısa süre önce genel olarak bir sorun olmadığını göstermek adına yukarıdaki videoyu yayımladı. Bu videoda Samsung Galaxy A80 kamerasının nasıl test edildiği gösteriliyor. Firma bu kameranın yoğun kullanıma rağmen sorunsuz olarak çalışmaya devam ettiğini belirtiyor. Ancak biliyorsunuz bazen kontrollü ortamlardaki testler ile gerçek kullanım şartları çok farklı sonuçlar gösterebiliyor. Bunun en yakın örneğini katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A80 hakkında bilinmesi gereken diğer detaylar şöyle

Telefonda oldukça büyük 6,7 inç çentiksiz ve deliksiz bir Super AMOLED ekran yer alıyor. 128 GB dahili depolaması bulunan Galaxy A80, 3.700 mAh pil üzerine kuruluyor. Bu pil 25W hızlı şarj sistemiyle çabuk şekilde doldurulabiliyor. Kutusundan Galaxy S10 ailesi gibi Android Pie çıkan cihaza gücünü ise Snapdragon 730 işlemci ve 8 GB RAM veriyor. Kamera sorununun genel bir sorun olmadığı ya da gelecekte ne hale geleceği şu an oldukça merak uyandırıyor. Yeni cihazı almayı düşünenler oldukça tedirgin olmuş durumda.