reklamı kapat

POPÜLER

Captain Marvel

Spider-Man Far From Home filmindeki Captain Marvel garipliği

Son zamanlarda gündemden düşmeyen Spider-Man Far From Home filmindeki Captain Marvel detayı Marvel hayranlarının kafasını karıştırıyor. Peki bu cümlenin arkasında ne yatıyor olabilir?


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Far From Home‘a dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Öncelikle bahsettiğimiz sahneyi kısaca hatırlatalım. Venedik’te Spider-Man ilk kez Nick Fury ile tanışıp SHIELD üssüne gidiyordu. Burada Mysterio ve Maria Hill ile bir araya geliyordu. Fakat kahramanlık yapmak yerine tatiline devam etmek istiyordu. Bu sahnede Thor’u, Doctor Strange‘i ve Captain Marvel ‘ı soruyordu. Hepsi için de farklı cevap alıyordu. Örneğin Thor dünya dışında, Doctor Strange meşgul gibi. Fakat sıra Captain Marvel‘a geldiğinde aldığımız cevap enteresandı. Nick Fury bu noktada “onu çağırma” diyordu. Daha sonra bu sahnede izlediğimiz kişinin Nick Fury değil, Skrull lideri Talos olduğunu öğrendik. Dolayısıyla cümle daha da enteresan bir hal aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Captain Marvel gizemi

Hatırlarsanız Talos ve eşini en son Captain Marvel’ın sonunda görmüştük. Carol Danvers ikisine yardımcı olmak üzere yola koyulmuştu. O zamandan bu zamana kadar neler yaşandığına dair hiçbir fikrimiz yok. Fakat Far From Home’daki cümle iki ihtimali gündeme getiriyor. İlki Talos, Captain Marvel’ın böyle basit işlerle meşgul edilmesini istemiyor çünkü onun çok daha önemli işleri olduğuna inanıyor. İkincisi ise Captain Marvel ve Skrulların arası bozulmuş olabilir. Aradan geçen 25 senelik süreçte neler yaşandığını bilmiyoruz. Dolayısıyla her şey mümkün görünüyor.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı