reklamı kapat

POPÜLER

Apple App Store 11. yaşını Texas Hold'em ile kutluyor

Türkiye’deki kullanıcıları üzecek App Store sürprizi

Uzun yıllardır mobil oyun geliştirmeyen Apple, ilklerinden biri olan Texas Hold’em oyununu 8 yıl sonra App Store üzerinden indirmeye sundu.

Şimdilerde Arcade servisiyle mobil oyun tarafında bambaşka bir politikaya doğru ilerlese de Apple, mobil oyun macerasına 2006’da Texas Hold’em ile başlamıştı. iPod için indirilebilir ilk oyunlar arasında yer alan mobil oyun, Temmuz 2008’de App Store’un tanıtımıyla beraber iPhone modelleri için indirilmeye sunulmuştu. 2009’da son güncellemesini alan oyun 2011’de ise mağazadan tamamen kaldırıldı. Şimdilerde App Store 11. yılını kutlarken, Texas Hold’em de mağazaya geri döndü. Ancak Türkiye’deki kullanıcıları bu sürprizde kötü bir haber bekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

App Store Türkiye’de Texas Hold’em yer almıyor

Oyun ne yazık ki Türkiye’deki mağazada yer almıyor. Farklı pek çok poker oyunu olmasına karşın, Apple’ın geliştirdiği oyun yok. Tabii bu teknik olarak oyunu indirmek için bir engel değil. Mağazaya yıllar sonra dönen bu oyunu indirmek için ikinci bir Apple hesabı açmanız gerekiyor. Amerika hesabı açmanız durumunda, App Store’un Amerika için sunduğu içeriklere erişebilirsiniz. Böylelikle oyun da indirilebilir hale gelecektir. Benzer bir taktik Pokemon GO ve Harry Potter: Wizards Unite oyunları için de kullanılıyor.

Oyunun yeni versiyonu ise eskisine göre hayli geliştirilmiş. Daha çok karakter ve daha iyi grafiklerle gelen mobil oyunda oynanış da biraz daha zorlaştırılmış. Oyun ilk çıktığı dönemde 4,99 dolara oyuncularla buluşuyordu. Ancak yeni versiyon ücretsiz olarak indirilebiliyor. Yeni oyunda oyun içi satış dinamikleri de yer almıyor. Sadece oyun içinde edindiğiniz para ile oyunu döndürüyorsunuz. Amerika hesabınız varsa oyunu telefonunuza buradan indirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Siyaz-beyaz fotoğrafları renklendiren uygulama