reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi A3
Xiaomi Mi A3
Xiaomi Mi A3
Xiaomi Mi A3

Türkiye’ye de gelecek Xiaomi Mi A3 için beklenen tarih açıklandı

Son dönemde sık sık gündeme gelen Xiaomi Mi A3 için resmi tanıtım tarihi sonunda paylaşıldı. Model çok yakında resmi olarak karşımıza çıkıyor.

Geçtiğimiz yılın dikkat çekenlerinden Mi A2’nin yerini alacak yeni model Xiaomi Mi A3, resmi olarak yapılan açıklamaya göre 17 Temmuz tarihinde tanıtılıyor. İspanya’da düzenlenecek bir etkinlikte tanıtılacak telefon, merak edilen cihazlar arasında yer alıyor. Hakkında bilinmesi gereken tüm teknik detaylara aşağıda yer verdiğimiz model, tasarım tarafında yukarıda da görebileceğiniz üzere ön kamerayı içerisine alan bir damla çentiğe sahip ve parmak izi sensörünü optik olarak ekrana entegre ediyor. İnce diyebileceğimiz çerçevelere ve 3,5 mm kulaklık girişine sahip olan Mi A3, Android One altyapısı üzerine kuruluyor. Android One ile stok Android deneyimi sunacak telefon, Android Q’ya da hızlı şekilde geçecek deniyor. Bu gerçekten büyük önem arzediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi A3 dikkat çekecek bir model

Hatırlamak adına telefon 6,08 inç Full HD+ AMOLED ekran kullanıyor. Önündeki damla çentikte 32 megapiksel, arkasında ise Sony IMX582 sensörlü 48 megapiksel + 8 megapiksel + 5 megapiksel olmak üzere üçlü kurulum taşıyor. Kutusundan Android Pie ile çıkacak cihaz, gücünü Snapdragon 665 işlemciden alıyor ve 18W hızlı şarj destekli 4.030 mAh pille geliyor. Modelin henüz Türkiye fiyatı hakkında bir bilgimiz bulunmuyor. Ancak global fiyat 199 dolar olacak gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Xiaomi Mi CC9 modeli