reklamı kapat

POPÜLER

DroneShield DroneGun MkIII drone silahı
DroneShield DroneGun MkIII drone silahı
DroneShield DroneGun MkIII drone silahı
DroneShield DroneGun MkIII drone silahı
DroneShield DroneGun MkIII drone silahı

DroneShield’dan yeni kompakt drone silahı: DroneGun MkIII

DroneShield, kısa süre önce tanıttığı yeni kompakt drone silahı DroneGun MkIII ile havadan korumayı daha kolay kadar getiriyor.

Avustralya merkezli DroneShield şirketinin drone’lara karşı son çözümü ufak boyutlu drone silahı DroneGun MkIII oldu. Bu alanda birden fazla çözümü bulunan firma, yeni modeliyle daha çok ufak alanları korumaya odaklanıyor. Boyutları oldukça ufak olan ve fütüristik bir tasarımı bulunan silah, herhangi bir kurşun ya da lazer atmıyor. Drone’ların kontrol ve video iletimi için kullandığı frekanslara elektromanyetik sinyaller ile müdahale eden silah, burada 500 metre uzaktan çalışma gösterebiliyor. Temel olarak drone’ların radyo sinyallerini (GPS ve GLONASS dahil) bozan silah, drone’ları yere indirme ile kalktığı yere geri döndürmeye zorluyor. 1,95 KG ağırlığı bulunan drone silahı, bu açıdan tek elde yönetilebilecek bir seçenek ortaya koyuyor. Tam dolu piliyle 1 saat boyunca görev yapabilen silahın, boyutlar 63 x 40 x 20 cm olarak açıklanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Drone silahı DroneShield DroneGun MkIII gerçekten gelişmiş bir model

Bu ürünün kişilere satışı şimdilik bulunmuyor. Ayrıca sadece Amerika Birleşik Devletleri içerisinde elde edilebilen silah, devlet kurumlarını korumak adına önemli görünüyor. Biliyorsunuz günümüzde drone’lar ile bomba taşınabiliyor ve bu hava araçlarını vurmak normal silahlar ile oldukça zor olabiliyor. Bu tarz durumlarda devreye giren MkIII ve benzerleri, süreci çok daha efektif hale getiriyor. Bu arada DroneShield‘in çok daha büyük ancak 2 km uzaktan çalışan gelişmiş bir versiyonu da bulunuyor.