reklamı kapat

POPÜLER

DroneGun Tactical

Drone avcısı en kompakt silah: DroneGun Tactical [Video]

Son dönemin popüler ürünleri drone’lar, herkesin bildiği üzere kendini bilmez kişilerin elinde büyük sorunlar yaratabiliyor. Bu konuda devletler dahi birçok savunma sistemi geliştirirken, özel şirketler de boş durmuyor. Bu konuda en çok çalışan isimlerden DroneShield, bu sefer karşımıza şimdiye kadar yaptığı en kompakt drone silahı DroneGun Tactical ile çıkıyor.

Avustralya merkezli DroneShield şirketinin drone’lara karşı son çözümü, modern tasarımlı DroneGun Tactical. Direkt olarak olarak DroneGun’un üzerine getirilen silah, eskiye oranla oldukça kompakt bir gövdeye sahip. Bu sayede çok daha taşınabilir ve kullanışlı görünen silah, tahmin ettiğinizden biraz daha farklı çalışıyor. Drone’ları yaklaşık olarak 1 km uzaktan etkisiz hale getirebilen silah, bu noktada kurşun ya da roket kullanmıyor. Drone’ların radyo sinyallerini (GPS ve GLONASS dahil) bozan silah, drone’ları yere indirme ile kalktığı yere geri döndürmeye zorluyor. Bu sayede havada vurulan drone’ların tehlikeli şekilde yere düşme ihtimali ortadan kaldırılıyor. Herhangi bir eğitime ihtiyaç duyman silah, iki pili ile toplam 6.8 kg ağırlığa sahip.

DroneGun Tactical

Yeni nesil silah DroneGun Tactical

Özellikle özel fabrika sahaları ve hava alanları için çok faydalı görünen DroneGun Tactical, ufalan boyutlarıyla artık bireysel kullanıcıları da kapsama alanına alıyor. FCC’den onay alamadığı için Amerika Birleşik Devletleri içerisinde yasal olmayan silahın satış fiyatı bilinmiyor. Bir önceki modelin tanıtım videosu ise sürecin nasıl çalıştığını gözler önüne seriyor.