reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Cross motosikletlerin elektrikli “geleceği” 2018 ile sınırlarını genişletti: Alta Motors MXR

Önümüzdeki aydan itibaren satışlarına başlanacak olan 2018 model yıllı Alta Motors serisinde, performans değerleriyle MXR ön plana çıkıyor.

2016 yılında başlayan macerasında kısa sürede adından söz ettirir bir üretici haline gelen Alta Motors, Tesla’nın ortak kurucularından Marc Tarpenning ve Martin Eberhard‘ın da desteğini arkasına almasıyla birlikte ivmelenmesine hız verdi. Yeni yılla birlikte ürün gamındaki modelleri güncellemekle yetinmeyen şirket, üç modeline getirdiği R rozetiyle sınırlarını bir adım daha ileriye götürüyor. Mart ayından itibaren Redshift MXR, Redshift EXR ve Redshift SMR modelleriyle kullanıların karşısına Alta, özellikle cross sınıfında yer alan MXR‘ın üzerinde duruyor. Popüler modeli MX için önemli bir evrim olarak niteliği R versiyonunu 11.995 dolardan satışa sunan marka, standart versiyondan 1.500 dolarlık bir fark talep ediyor.

Güç arttıkça limitler genişliyor

2018 model yılıyla birlikte seçenekleri arasına eklediği tüm modellerde hatırı sayılır hafifleme olduğunun altını çizen Alta, performans kısmında da bir adım ileriye gitmeyi ihmal etmemiş. Artık 50 beygir güç ve 200 Nm tork değerleriyle yollara çıkacak olan seride bataryanın tamamını 1,5 saatte tamamen dolu hale getirmek mümkün. Tüm Redshift modellerinde 5,8 kWh‘lık bir batarya paketine yer veren marka, menzil değerini arazi şartlarında 65 kilometre, asfaltta ise 97 kilometre olarak paylaşıyor. Alta’nın 2018 model yıllı seri için paylaştığı fiyatlar ise şu şekilde;

Redshift MX – 10. 495 dolar
Redshift EX – 12. 995 dolar
Redshift SM – 13. 495 dolar (42 beygir güç ve 162 Nm tork ile R versiyonunu ardından en güçlü Alta modeli )