reklamı kapat

POPÜLER

Tesla’nın gücünü arkasına alan Alta Motors’tan yeni elektrikli motosiklet konsepti

30 Ocak 2017

Gelişen elektrikli motosiklet pazarında geleceğin liderlerinden olmak isteyen Alta, yeni konseptiyle sokaklardaki ağını genişletmeye hazırlanıyor.

Dünyanın ilk seri üretim üreticisi Zero ile birlikte kullanıcı kitlesinde ciddi artışlar beklenen elektrikli motosikletlere Amerika merkezli takviyeler devam ediyor. Geçmişte BRD Motorcycles olarak bilinen ve şimdilik nispeten küçük bir elektrikli motosiklet üreticisi olan Alta Motors17 milyon dolarlık yatırım ve silikon vadisinin dopingiyle iki yıl gibi kısa bir sürede pazar payını hatırı sayılır bir düzeye çıkarmayı başardı. Tesla’nın ortak kurucularından Marc Tarpenning ve Martin Eberhard‘ın da desteğini arkasına alan Alta, sıra off-road modellerinin yanı sıra sokak tipi motosiklet seçenekleriyle de elektrik gücünü asfalta aktarmak konusunda emin adımlarla yoluna devam ediyor.


İlk modeli Redshift‘i 2016 itibarıyla pazara sunan Alta Motors, bugünse gelecekte adından sıkça söz ettirmek adına ürün gamına ekleyeceği yeni Street Tracker konseptiyle karşımızda. Günümüzde diğer modellerinde 40 beygir, 165 Nm tork ve 80-120 kilometre arası menzil değerlerine sahip ürünleri kullanıcılara sunan Alta ekibi Street Tracker konseptinin teknik bilgilerini vermekten şimdilik kaçındı. Yeni modelle ilgili genel beklentininse halihazırsa sunulan modeller benzer niteliklerin olduğunu söylemekte yarar var. Modellerini 15.000 dolarlık başlangıç fiyatıyla satışa sunan Alta Motors, konsept modelinin detaylarını 10-12 Şubat tarihleri arasında Amerika’nın Portland kentinde düzenlenecek olan One Moto Show 2017 kapsamında açıklayacak. Alta Motors’un diğer modellerini buradan inceleyebilirsiniz.

YORUMLAR