reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli motosiklet konsepti Tesla Model M

Elektrikli motosiklet konsepti Tesla Model M ile tanışın

Elektrikli otomobil pazarının en önemli ismi Tesla, bir elektrikli motosiklet üretmiyor. Firmayı bu konuda gündeme getiren ise sayfadaki konsept oldu.

Tesla, elinde imkân olmasına rağmen neden bir elektrikli motosiklet üretmiyor? En baştan cevaplayalım.

Bu sorunun cevabı Elon Musk’ın 17 yaşında ölümle sonuçlanabilecek kadar kötü bir motosiklet kazası atlatmasında yatıyor.

Musk bu yüzden yolda kullanmalık yüksek performanslı bir elektrikli motosikleti çok tehlikeli buluyor ve bu yüzden de böyle bir model ürettirmiyor.

Elon Musk, kişilerin aşırı yüksek performanslı bir elektrikli model ile kendisi kaptırıp yüksek hızlara çıkacağını ve çok kötü kazalara karışacağını çok iyi biliyor. Ancak bu durum tasarımcıları durdurmuyor.

Bu isimlerden birisi de James Gawley. Endüstriyel tasarımcı Gawley, karşımızda Tesla Model M ile duruyor ve bu konsepti ile çok dikkat çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli motosiklet konsepti Tesla Model M iddialı görünüyor

Genel tasarımı fütüristik bir çizgide olan model, özellikle merkezi kontrol ekranıyla dikkat çekiyor. Burada Tesla’nın otomobilleri gibi devasa bir ekran bizleri karşılıyor.

Bu ekran dokunmatik olarak hayal ediliyor ve Tesla’nın eski arayüz yapısından işaretler barındırıyor. Tesla’nın böyle bir elektrikli motosikletini yüksek ihtimalle hiçbir zaman görmeyeceğiz.

Ancak firmanın ATV formunda yani dört tekerlekli bir motosiklet hazırladığı biliniyor. Bu motosiklet direkt olarak Cybertruck arkasına konumlandırılacak gösteriliyor.

Tesla Cyberquad ATV isimli tamamen elektrikli model, eğer duyumlar doğruysa elektrikli pickup Tesla Cybertruck ile aynı anda satışa sunulacak.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin Türkiye’de de beklenen amiral gemisi modeli Mi 11 Ultra