reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cyberquad for Kids

Çocuklara özel Tesla Cyberquad yeniden satışa çıktı

Cybertruck ile beraber görücüye çıkan Tesla Cyberquad modeli geçtiğimiz dönemde çocuklara özel sürümüyle satışa çıkmıştı.

Tesla uzun bir süre önce direkt olarak çocuklara yönelik Tesla Cyberquad satmaya başlamıştı. Resmi siteye 1.900 dolar fiyat ile eklenen yukarıdaki galeride gördüğünüz araç, ay sonunda teslim etkinliği düzenlenecek Cybertruck çizgilerini taşıyor ve kendi sınıfında oldukça iddialı görünüyordu. Hatırlamak adına tam dolu pil ile 24 km kadar yol yapabilen tamamen elektrikli ATV, 16 km/s maksimum hıza çıkabiliyor. Bu hızın güvenlik amacıyla uygulama üzerinden daha alt seviyelere sınırlandırılabileceği aktarılmıştı. Yerleşik LED aydınlatma sistemleri olan model, ayarlanabilir süspansiyon sistemi üzerine kuruluyordu. Plastik değil çelik bir gövdesinin olduğu aktarılan tam adıyla “Cyberquad for Kids“, ilk tanıtıldığı zaman arkaya konumlandırılan disk fren ile rahatlıkla durdurulabiliyor denilmiş ve bu modelin 8 yaş üstü “herkese” uygun olduğu söylenmişti. Ancak bu model ABD’nin Tüketici Ürün Güvenliği Kurumu tarafından yapılan incelemeler sonrasında güvenli bulunmamıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu yüzden de spesifik olarak Radio Flyer tarafından üretilen ATV geriye çağırıldı. Bugün öğrendiğimiz kadarıyla yaşanan sorunlar çok uzun bir zaman sonra çözüldü ve araç yeniden ABD merkezli olarak satışa sunuldu. Yapılan değişiklikler kapsamında artık bir “oyuncak” olarak sınıflandırılan model, spesifik olarak 9-12 yaş arasına uygun ve artık bir arka süspansiyon taşımıyor. Fiyatı halen 1.900 dolar olan üründe 500W’lık bir motor kullanılıyor. Cyberquad’ın Türkiye satışı ise çok olası görünmüyor.

Tesla Cyberquad yanında bu da ilginizi çekebilir: DJI imzalı yeni drone modeli