reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cyberquad ATV

Elon Musk, Tesla Cyberquad ATV hakkında yeni bilgiler verdi

Cybertruck ile beraber görücüye çıkan Tesla Cyberquad ATV modeli bugün bir kez daha gündemde. Çünkü Elon Musk araç hakkında konuştu.

Tamamen elektrikli Tesla Cyberquad ATV modeli, elektrikli kamyon Cybertruck ile aynı anda satışa sunulacak. Yani 2022 ya da 2023 yılında yollara çıkacak elektrikli ATV, bildiğimiz kadarıyla Cybertruck için opsiyonel olarak sunulacak.

Bu açıdan ayrı olarak satılmayacağı düşünülen araç, aşağıda izleyebileceğiniz videoda da görebileceğiniz üzere fütüristik tasarımı standart bir altyapı ile birleştiriyor. İşte bu araç, Elon Musk’a göre benzerlerinden daha güvenli olacak.

ATV’lerin tehlikeli olduğunu belirten Musk, pil paketi zeminde olacağından aracın ağırlık dengesi altta olacak ve bu da dengeyi artıracak açıklamasında bulunuyor. Ayrıca aracın takla atmasını engellemek adına özel süspansiyon sistemlerinin geliştirileceği de belirtiliyor.

Hakkında çok fazla konuşulmayan araç, Tesla tarafından şimdilik elektrikli hale getirilmiş Yamaha Raptor ATV üzerine kuruluyor. Ancak ticari sürümün daha farklı olması bekleniyor.

https://www.instagram.com/p/B5RbJYSnpzW/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Cyberquad ATV ucuz olmayacak

Bu konuda henüz resmi olarak açıklanmış bir detay bulunmuyor. Ancak modelin kesinlikle ama kesinlikle ucuz olmasını beklemiyoruz. Bu arada Musk daha önce geleceğe yönelik potansiyel başka bir motosikletin daha müjdesini de vermişti. O da bir elektrikli arazi motoru (Dirt Bike).

Musk böyle bir modelin “güzel” olacağını belirtiyor ancak henüz direkt kesin bir açıklamada bulunmuyor. Firmadan bir yüksek performanslı elektrikli yarış motoru ise gelmeyecek. Musk bunu geçirdiği bir kaza nedeniyle çok tehlikeli buluyor ve bunda haklı da görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Tesla’nın araçları kazalara karşı böyle test ediliyor