reklamı kapat

POPÜLER

Tesla

Tesla otomobillerin kaza testleri işte böyle yapılıyor [Video]

Elektrikli otomobil dünyasına hız katan firma Tesla, oldukça güvenli otomobiller üretiyor. Peki bu modeller nasıl test ediliyor?

Tesla bu sorunun cevabını yukarıda izleyebileceğiniz video ile veriyor. Bu videoda firmanın Model S, Model 3 ve Model X gibi hali hazırda satılan modellerini kazalara karşı nasıl test ettiği açıkça görünüyor. Araçları öncelikle gelişmiş simülasyonlar ile bilgisayar ortamında test eden firma, daha sonra kendi tesisi içerisinde gerçek kaza testleri gerçekleştiriyor. Bu sayede araçları satışa sunulmadan önce olabilecek en güvenli hale getirebildiklerini aktaran firma, güvenliğe birçok rakibinden daha çok önem veriyor. Test sürecinde IIHS ve Euro NCAP kadar sağlam kaza denemeleri gerçekleştirdiği görülen şirket, biliyorsunuz bunun meyvesini de topluyor. Örneğin firmanın en uygun fiyatlı otomobili konumunda yer alan Model 3, birçok testten en yüksek puanlar ile dönmeyi başarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla otomobillerin sağlamlığı çoğunlukla yangın konusuyla gündeme geliyor

Biliyorsunuz şimdiye kadar birçok Tesla’nın yandığı görüldü. Pil paketleri çok sağlam bir hazne içerisinde korunmasına rağmen, zaman zaman hareket halinde ya da park halinde alev alarak yanan Model serisi araçların haberleri geliyor. Model S, Model 3 ve Model X’in büyük kazalarda aldıkları darbe ile yandıkları da sık sık gündeme gelen haberler arasında yer alıyor. Firma burada da güvenliği artırmak adına ciddi çalışmalar yapıyor.