reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model 3

Tesla Model 3 ile yaşanan şaşırtıcı yeni kaza [Video]

 - Güncelleme: 01 Haziran 2020 20:53

Elektrikli otomobil pazarının son dönemdeki en popüler otomobillerinden olan Tesla Model 3, bir kez daha yaşanan bir kaza ile gündemde yer alıyor.

Tesla Model 3 hep söylediğimiz gibi Tesla’nın en uygun fiyatlı aracı konumunda yer alıyor. Bu açıdan oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşan elektrikli otomobil, son dönemde maalesef sık sık trafik kazaları ile gündemde yer ediniyor. Yeni kaza haberi ise Tayvan’dan geliyor. Direkt olarak yukarıda izleyebileceğiniz kaza, Model 3’ün karıştığı en şaşırtıcı kazalar arasında yer alıyor. Bu kazada Model 3 sürücüsü yola devrilen bir kamyonun dorse kısmına çarpıyor. Yukarıda da görebileceğiniz üzere dorsenin üstüne çarpan araç, kazadan çok fazla hasar almadan kurtuluyor. Bu kazada sürücünün de yara almadığı aktarılıyor. Bu kazada şaşırtan kısım ise aracın yolda otomatik pilot açık iken yol alıyor olması. Biliyorsunuz Tesla Model 3 üzerinde çok gelişmiş kamera ve sensör sistemleri bulunuyor. Arada çok mesafe olmasına rağmen otomobilin bu devrilmiş kamyonu görerek otomatik fren yaparak kazayı önleyememiş olması çok garip duruyor.

haber id=”628347″]

Tesla Model 3 kısa süre önce de ilginç bir kaza ile gündemdeydi

Bu kazada bir Model 3 park yerinin yanındaki binanın tuğla duvarına çarparak içerisine girmişti. Aracın son dönemde karıştığı ilginç kazalardan olan bu durumda, sevindirici şekilde kimsenin yararlanmadığı aktarıldı. Peki bu kaza nasıl meydana gelmişti? Sürücünün ABD polisine verdiği bilgiye göre acemi sürücülerde sık sık karşılaşılan pedalların karıştırılması ile. Sürücü aracını park ederken fren yerine gaza basmış ve Model 3’ün yüksek ivmelenme gücü ile duvarı delmeyi başarmış.