reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model 3

Tesla Model 3 ile meydana gelen nedeni tanıdık ilginç kaza

Elektrikli otomobil pazarının son dönemdeki en popüler otomobil modellerinden Tesla Model 3, ilginç bir kaza ile gündemde bulunuyor.

Tesla Model 3 biliyorsunuz firmanın en uygun fiyatlı aracı konumunda yer alıyor. Bu açıdan oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşan, bazı ABD pazarlarında satış konusunda Honda Civic’i dahi geride bırakan Model 3, bu sefer dediğimiz gibi bir kaza ile gündemde yer alıyor. Bu kazada bir Model 3’ün bir binanın tuğla duvarına çarparak içerisine girdiği görülüyor. Aracın son dönemde karıştığı en ilginç kazalardan olan bu durumda, sevindirici şekilde kimsenin yararlanmadığı aktarılıyor. Peki bu kaza nasıl meydana gelmiş? Sürücünün ABD polisine verdiği bilgiye göre acemi sürücülerde sık sık karşılaşılan pedalların karıştırılması ile. Sürücü aracını park ederken fren yerine gaza basmış ve Model 3’ün yüksek ivmelenme gücü ile duvarı delmeyi başarmış. Bu kazayı aracın otomatik kaza önleme sistemleri ise görebildiğiniz üzere engelleyememiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Model 3 kazası şaşırtırken, Tesla araçlara kısa süre önce sürpriz bir indirim gelmişti

Tesla, öne çıkmasını sağlayan Model S ve Model X için 5 bin dolarlık bir indirim gerçekleştirdi. Birçok farklı donanım seçeneği için yapılan bu indirim, elbette güzel görünüyor. ABD ve Çin merkezli olarak yapılan indirimin, yakında diğer pazarlara da geleceği düşünülüyor. Yapılan bu indirim sonrasında Model S ve Model X için başlangıç fiyatı ABD’de 74.990 dolar ve 79.990 dolar olarak görünüyor. Firmanın en uygun fiyatlı aracı, son dönemde en çok sattığı elektriklisi Model 3 ise 2 bin dolarlık bir indirim almış durumda. Araç bu indirim ile ABD’de şu an 37.900 dolardan başlıyor.

İlgili Video

İLGİLİ HABERLER