reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model 3

Su birikintisinde tamponu çıkan otomobil: Tesla Model 3 [İzle]

Elektrikli otomobil pazarının son dönemdeki en popüler otomobillerinden olan Tesla Model 3, yaşadığı kalite sorunu üzerinden bir kez daha gündemde.

Tesla Model 3 firmanın halen en uygun fiyatlı aracı konumunda yer alıyor. Bu açıdan oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşan elektrikli otomobil, buna karşın başından beri birçok kalite sorunuyla gündeme geliyor. Bunların en büyüğü ise aracın yağmurlu günlerde arka tamponunu kaybetmesi. Bu durum modern bir otomobilde görülmüş en garip sorunlardan birisi ve yukarıdaki video da bunu tam olarak karşımıza getiriyor. Videoda yağmurlu bir yolda giden siyah renkli Model 3’ün yolda oluşan su birikintisine normal bir hızda girmesi ve hemen ardından arka tamponun kırılarak gövdeden ayrılması açık şekilde görünüyor. Bu sorunu yaşayan onlarca Model 3 sahibi bulunuyor ancak Tesla’dan konu hakkında kesinlikle resmi bir açıklama ya da güncelleme gelmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Model 3 çok satıldığı için en çok eleştiri alan araçlar arasında yer alıyor

Ancak kullanıcılar bu eleştirilerin sonuna kadar haklılar. Çünkü gerçekten araç birçok mühendislik harikasıyla ve garip üretim sorunun bir arada barındırıyor. Tesla’nın bunların birçoğunu yeni versiyonlarda çözmesi bekleniyor. Mevcut sürücüler ise kendi çözümlerini kendileri arıyor deniyor. Bu yukarıdaki sorunu yaşamamak için  Model 3’ünün tamponuna güçlendirme çalışması yapan ciddi sayıda kullanıcının olduğu aktarılıyor.