reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model S

Park halindeki Tesla Model S yandı! [Video]

Elektrikli otomobil dünyasının en popüler modellerinden Tesla Model S, yine bir kötü yangın haberiyle gündemde yer alıyor.

Advertisement

Tesla Model S, biliyorsunuz tamamen elektrikli otomobil modeli. Pilleri tabanında yer alan otomobil, bir kez daha kötü bir yangın haberiyle gündemde. Bu sefer olay Çin’in Shanghai kentinde bulunan kapalı bir otoparkta meydana geldi. Yukarıda izleyebileceğiniz güvenlik kamerası kaydına göre şarja bağlı olmadığı görülen Model S’ten bir anda dumanlar çıkıyor ve ardından büyük bir yangın başlıyor. İtfaiye ekipleri gelene kadar yanındaki araçla beraber kullanılmaz hale gelen Tesla Model S için firma tarafından resmi bir inceleme başlatıldığı belirtiliyor. Bunun için olaya yerine Tesla mühendislerinin gittiği söylenirken, durum gerçekten korkutucu görünüyor. Olayın tek sevindirici yanı ise kimsenin canına bir zarar gelmemiş olması. Konu hakkında bu “yangın araç hareket halinde çıksaydı sürücü kesinlikle hayatını kaybedebilirdi” açıklamaları yapılıyor. Bunu düşünmek bile korkutucu görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yanan Tesla modellerinin sayısı bir hayli fazla

Ancak araçlarını binlerce kilometre sorunsuz olarak kullananlar da bulunuyor. Yani henüz genele yayılmış bir sıkıntı bulunmuyor. Araçlarındaki pil sistemini titanyum ile koruyan Tesla, yine de zaman zaman böyle kötü haberler ile gündeme geliyor. Araçtaki piller özel olarak soğutuluyor olmasına rağmen oluşan yangınların aşırı ısınma nedeniyle kaynaklandığı söyleniyor. Tesla’nın konu hakkındaki inceleme raporunu yakında zamanda herkesle paylaşması bekleniyor.