reklamı kapat

POPÜLER

Porsche Taycan

Korkutucu haber; elektrikli otomobil Porsche Taycan yandı! [Video]

Tamamen elektrikli otomobil modeli Porsche Taycan, bu sefer maalesef hiç istenmeyen ve beklenmedik kötü bir haberle gündeme geldi.

Elektrikli otomobil modellerinin altında büyük pil paketleri yer alıyor. İşte bu pil paketleri bazen alev alabiliyor. Bu sorun genelde pil paketine sağlam bir darbe geldiğinde oluyor. Ancak bazen darbesiz yangınları / patlamaların da haberi yapılıyor. Hafızalarda alev alarak tamamen yanan birçok Tesla modeli bulunurken, bu sefer ilk defa bir Porsche Taycan modelinin yandığı haberi gündeme oturdu. Dikkat çeken otomobil için ortaya çıkan ilk yangın haberi ABD’den geliyor. Söylendiği kadarıyla garajdayken alev alan otomobil, yukarıdaki videoda da görebileceğiniz üzere resmen tamamen erimiş durumda. Bulunduğu garajı da kullanılmaz hale getiren Taycan, neden bu sorunu yaşattı bilinmiyor. Porsche bu konuda araştırma yapılacağını aktarıyor ve daha fazla bilgi vermiyor. Ancak bu araç özelinde sorunu tespit etmek hiç kolay olmayacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kötü haberle üzen Porsche Taycan çok iddialı bir elektrikli otomobil

Model, Taycan Turbo ve Taycan Turbo S olmak üzere iki farklı versiyona sahip. Elektrikli otomobilin Taycan Turbo S versiyonu 0’dan 100 km/s hıza sadece 2,8 saniyede çıkabiliyor ve 412 km menzil sunuyor. Normal Taycan Turbo ise 0’dan 100 km/s hıza 3,2 saniyede çıkıyor ve 450 km menzil sunuyor. Maksimum limitli hızı 260 km/s olan Taycan, tam 616 beygir güç üretiyor. 800-volt şarj sistemiyle donatılan araç, 270 kW güçte sadece 22 dakikada yüzde 80 doluluğa ulaşabiliyor. Pazarda Tesla Model S karşısına çıkacak süper elektrikli otomobil, 150 bin dolar başlangıç fiyatıyla geliyor.