reklamı kapat

POPÜLER

Porsche Taycan

Porsche Taycan’ı bir ralli efsanesi Walter Rohrl’dan dinleyin [Video]

Elektrikli otomobil dünyasının en çok merak edilen modellerinden Porsche Taycan, efsane yarış pilotu Walter Rohrl tarafından test edildi.

Tesla’nın öncü olduğu elektrikli otomobil pazarına çok yakında Porsche Taycan da dahil oluyor. Alman otomobil efsanesinin bu alandaki tamamen elektrikli ilk modeli olacak Taycan, bu sefer yarış efsanesi Walter Rohrl ile yola çıktı. 71 yaşındaki tecrübeli isim, yukarıda izleyebileceğiniz videoda tura çıktığı araç hakkındaki görüşlerini paylaşıyor. Elektrikli araçlar ile arasının çok iyi olmadığını belirten Walter Rohrl, yine de bu araca gerçekten hayran kaldığını belirtiyor. Taycan’ın sürüş hissiyatı, direksiyon ve özellikle fren konusunda gerçek bir Porsche olduğunu belirten efsane, ralli yaptığı yıllar boyunca böyle bir performansı hiç hissetmediğini de söylüyor. Anlık ve sürekli torktan oldukça hoşlandığı görülen Walter Rohrl, yorumlarıyla herkesi heyecanlandırıyor. Elbette herkesin ulaşabileceği bir seviyede yer almayacak Porsche Taycan, şu an geleceğin rüya makinelerinden olacak izlenimi yaratıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche Taycan hakkında bilinmesi gereken detaylar

Porsche CEO’su Oliver Blume’un açıkladığı veriler doğrultusunda 0’dan 100’e 3,5 saniyede, 0’dan 200’e ise 12 saniyenin altında erişebileceğini öğrendiğimiz Taycan, şarj konusunda da ezber bozuyor. Kullanıcıların menzil konusundaki endişelerini tamamen ortadan kaldıracağını düşündüğümüz aracı 4 dakikalık şarj ile 100 kilometre kullanmak mümkün olacak. Şarj konusunda resmiyet kazanan bir diğer noktada 15 dakikalık dolum ile yüzde 80 seviyesine erişilebilecek olunması. Bu gerçekten harika bir detay olarak karşımızda yer alıyor.