reklamı kapat

POPÜLER

Bill Gates
Porsche Taycan 4S
Porsche Taycan 4S
Porsche Taycan 4S

Daha uygun fiyatlı Porsche Taycan 4S tanıtıldı; işte detaylar

Tamamen elektrikli otomobil modeli Porsche Taycan için yeni bir versiyon daha tanıtıldı. Taycan Turbo ve Taycan Turbo S yanına Porsche Taycan 4S geldi.

Porsche Taycan, Alman otomobil devinin geleceği için çok önemli bir model konumunda yer alıyor. İlk incelemelerinden çok iyi geri dönüşler alan Taycan Turbo ve Taycan Turbo S, artık daha alt seviyede yer alan bir kardeşe sahip. Kısa süre önce lanse edilen model Porsche Taycan 4S, Taycan Turbo ile benzer tasarımı daha düşük fiyat / özellikler ile birleştiriyor ve iki farklı pil seçeneğiyle geliyor. 103 bin dolarlık versiyonda tek katmanlı 79,2 kWh pil paketi yer alırken, 110 bin dolarlık “performance battery plus” versiyonu ise Turbo’lardan gelen çift katmanlı 93,4 kWh pil paketi üstüne kuruluyor. En üstte yaklaşık olarak 563 beygir güç (Maksimum) üreten yani gerçekten çok performanslı olan Taycan 4S, 0’dan 100 km/s hıza sadece 3,8 saniyede çıkabiliyor. Menzil değeri henüz paylaşılmayan ve diğer Taycan modelleriyle aynı şarj altyapısını paylaşan otomobil, 19 inç jantlar üstüne kuruluyor ve özel “frozen blue metallic” renk seçeneğiyle dikkat çekmeyi biliyor. Taycan ailesini büyütmeye kararlı olan Porsche, 2019 sonunda karşımıza Tesla Model X rakibi SUV “Cross Tourismo” ile çıkmaya hazırlanıyor. Bu model de gerçekten firmanın elektrikli geleceği için kilit noktada bulunuyor.

Porsche Taycan 4S
Porsche Taycan 4S
Porsche Taycan 4S
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche Taycan 4S yanında diğer Turbo modeller hakkında kısa bir özet geçersek

Taycan Turbo S versiyonu 0’dan 100 km/s hıza sadece 2,8 saniyede çıkabiliyor ve 412 km menzil sunuyor. Normal Taycan Turbo ise 0’dan 100 km/s hıza 3,2 saniyede çıkıyor ve 450 km menzil sunuyor. Maksimum limitli hızı 260 km/s olan Taycan, tam 616 beygir güç üretiyor. 800-volt şarj sistemiyle donatılan araç, 270 kW güçte sadece 22 dakikada yüzde 80 doluluğa ulaşabiliyor. Pazarda Tesla Model S karşısına çıkacak süper elektrikli otomobil, 150 bin dolar başlangıç fiyatıyla geliyor. Turbo S ise tam 187 bin dolar seviyesinde.

İlgili Video