reklamı kapat

POPÜLER

Porsche Taycan

Elektrikli Porsche Taycan için yeni hamle

Porsche’nin elektrikli otomobiller sınıfındaki temsilcisi Taycan’dan haber geldi. Henüz üretimi ile ilgili detayları bile ortaya çıkmayan Taycan, firmayı şimdiden mutlu ediyor.

Alman basınında çıkan haberlere göre işler Porsche için oldukça iyi gidiyor. Taycan modelinin gördüğü ilgiden oldukça memnun olan marka, satışlar başlamadan Porsche Taycan üretimini artırma kararı aldı. Başlangıçta 20 bin adet üretimi planlanan modelin üretim planlarında değişiklik yapılarak 40 bine çıkartıldı. Şirket yetkilileri de CNBC’ye yaptığı açıklamalarda durumu doğruladı. Porsche ürün iletişim müdürü Andrew Lennon; “Bunun için hazırdık. Başından beri Porsche Taycan üretimini artırma gücüne sahiptik. Yöneticiler ile aldığımız karar da bu yönde oldu” dedi. Geçtiğimiz aylarda da Amerika’da bir Porsche yetkilisi siparişlerin oldukça iyi gittiğini söylemişti. Ayrıca, Porsche Taycan siparişi veren müşterilerin çoğunun birer Tesla müşterisi olduğunu da sözlerine eklemişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

3 farklı donanım seçeneği

İddialara göre Taycan satış noktalarına ulaştığında 3 versiyon ile satılacak. Giriş seviyesi, 4S ve Turbo olarak adlandırılması beklenen 3 modelin fiyatları 90 bin ile 130 bin dolar arasında değişecek. Turbo olan modelin 600 beygirden fazla güç üreteceği ve 0’dan 100 kilometreye 3,5 saniyede çıkacağı tahmin ediliyor. Modelin 20 dakikalık şarj ile 400 kilometre yol alabileceği de hatırlatalım.

İlginiz çekebilir

Gelmiş geçmiş en yüksek sesli 5 Porsche