reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Instagram Hikayeler paylaşımı

Netflix’teki dizi ve filmleri Instagram Hikayeler’de paylaşma [Nasıl yapılır?]

Netflix uygulamasının yeni özelliği, izlediğiniz ya da izlemeyi düşündüğünüz dizileri tek dokunuşla Instagram Hikayeler özelliğine atmanızı mümkün kılıyor.

Netflix uygulaması yeni özelliği ile beraber platform içindeki içerikleri paylaşmayı kolaylaştırıyor. Platformun ilk olarak iOS kullanıcıları için yayına aldığı bu özellik sayesinde Netflix ve Instagram arasında bir köprü oluşuyor. Kullanıcıların sık sık izledikleri dizi ve filmleri Instagram Hikayeler özelliğinde paylaşma isteğine sessiz kalmayan platform, artık zahmetsiz bir şekilde tek dokunuşla bunu yapmayı mümkün kılıyor. Bu özelliğin kullanımına geçmeden önce uygulamanın en güncel versiyonda olması gerektiğini hatırlatalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nasıl yapılır?

Özelliği kullanmak için ilk olarak Netflix’in uygulaması içinden izlediğiniz veya izlemeyi planladığınız dizinin profiline girmeniz gerekiyor. Filmin profil sayfasında bölümlerin yer aldığı listenin hemen üzerinde “Paylaş” seçeneği yer alıyor. Paylaş seçeneğine tıkladıktan sonra açılan panelde Instagram Hikayeleri seçeneğini seçerseniz, Netflix sizi otomatik olarak Instagram’a yönlendiriyor. Burada seçtiğiniz dizi veya filme özel olarak hazırlanmış bir poster arka plana ayarlı şekilde geliyor. Bu noktadan sonra içerik için yorum yazabilir, takipçilerinizin ne kadar beğenip beğmediğini soran anketler yapabilir, kısacası Instagram’ın sunduğu tüm hikaye özelliklerini kullanabilirsiniz. Bir eksik olarak ne yazık ki paylaşılan hikayeden Netflix’e doğrudan link verilmiyor. Yani kullanıcı hikayeye tıklayarak içeriğin çevrim içi servisteki sayfasına ulaşamıyor. Çift taraflı bir dönüşüm olsa özellik için çok daha güzel olabilirmiş.

Güncellemenin aynı kullanım adımlarıyla beraber yakın zamanda Android kullanıcıları için de indirilmeye sunulması bekleniyor.

İlgili video

Özelliğin tanıtımı