reklamı kapat

POPÜLER

iOS kullanıcılarına sunulan Netflix Android özelliği

Netflix’in nihayet iOS’e getirdiği kullanışlı Android özelliği [Video]

Netflix, Android kullanıcılarının neredeyse 1 yıldır kullandığı, hayli işlevsel özelliği nihayet iOS kullanıcıları için de sundu.

Netflix, mobil cihazlardaki kullanımını iOS ve Android’e getirdiği yeni özelliklerle geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Android cihazlar için kullanıma sunulan Smart Download (Akıllı İndirme) özelliği ise nihayet iOS kullanıcılarıyla buluşuyor. Platformun bu özelliği kullanıcıyı yormadan yeni bölümleri indirebilmesi ve eski bölümleri silebilmesi için geliştirilmiş. Bildiğiniz gibi Netflix üzerinde dizileri telefonunuza indirebilir ve çevrim dışı olduğunuzda da izleyebilirsiniz. Akıllı İndirme özelliği ise işleri sizin için hallediyor. Sadece kablosuz bağlantı varken çalışan özellik bu sayede hücresel veri kaybına da sebep olmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix eskisini siliniyor, yenisini yükleniyor

Telefonunuzdaki hafızayı şişirmemek için sistem şu şekilde çalışıyor: Bir dizinin yolda izlemek için bir bölümünü indirdikten sonra diziyi izleyip bitirdiyseniz, telefonunuz kablosuz ağa bağlandığında eski bölüm siliniyor ve yerine bir sonraki bölüm yükleniyor. Böylelikle dönüş yolculuğunda izleyecek bir bölümünüz daha oluyor. Tabii bu özellik açıkken hala manuel olarak da bölüm indirebileceğinizi söyleyelim. Platform yeni bölümü indirirken bildirim panelinde kullanıcıya bunu belirtiyor. Yeni bölüm indiğinde ise ayrıca bildirim gönderiyor.

Özelliği açmak içinse yapmanız gereken şey hayli basit. Uygulamaya girdikten sonra sağ altta Daha Fazla panelini görüntülemeniz gerekiyor. Burada Uygulama Ayarları > Akıllı İndirme adımlarını takip ederek yeni özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.