reklamı kapat

POPÜLER

Netflix

Netflix’in çevrim dışı izlemeyi kolaylaştıran yeni özelliği yayında [Video]

Netflix, Android kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak yeni özelliğini yayınladı. Bu özellikle beraber izlediğiniz dizilerin yeni bölümleri hep sizinle.

Her ne kadar film ve dizi seyrinin büyük ekranlı televizyonlarda daha kapsayıcı bir deneyimi bulunsa da, Netflix’in mobil uygulaması da hayli popüler. Özellikle çevrim dışı izleme özelliğinin gelmesiyle beraber uygulamanın kullanımı hiç olmadığı kadar artmış durumda. Kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak isteyen platform da yeni özelliğiyle tam olarak bunu gerçekleştiriyor. Akıllı İndirme özelliği Android kullanıcıları için yayına girdi. Bu özellik sayesinde kullanıcılar telefonlarında fazla yer kaplamadan takip ettikleri dizinin en yeni bölümlerine otomatik olarak sahip oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı İndirme özelliği

Eskiden çevrim dışı da izleyebilmek için indirilen bölümleri silmek için bölümü tamamladıktan sonra “Sil ve sonraki bölüme geç” seçeneği bulunuyordu. Akıllı İndirme ise bir bölümü izlemeyi bitirdiğinizde o bölümü otomatik olarak silerek bir sonraki bölümü indiriyor. Tabii bunu telefon veya tabletiniz Wi-Fi’a bağlıysa yapıyor. Yani mobil internet veriniz harcanmıyor. İzlenilen dizinin yeni bölümüne geçişi hızlandıran bu özellik aynı zamanda eski bölümleri silmeyi de kolaylaştırıyor. Wi-Fi’a bağlandığınızda yeni bölümün indirildiği size bildirim olarak gönderiliyor. Aynı şekilde indirme tamamlandığında telefonunuz yeni bir bildirimle durumu müjdeliyor.

İlk etapta Android işletim sistemli telefon ve tabletler için duyurulan bu özelliğin iOS için ne zaman geleceği şimdilik bilinmiyor.