reklamı kapat

POPÜLER

Netflix

Netflix’in daha uygun fiyatlı ödeme planı arayışı

Disney ve Apple‘ın çevrim içi yayın servisi için gelecek yılı işaret etmesiyle beraber Netflix de önlemini almaya hazırlanıyor. Bazı pazarlar için daha uygun fiyatlı izleme planları gelebilir.

2019’un ilk yarısında Apple, 2019’un sonlarına doğru ise Disney kendi çevrim içi servisini yayınlamaya hazırlanıyor; bu da Netflix için tehlike anlamına geliyor. Hatta Disney+ isimli yayın servisi için firma Loki dizisi ve ikinci bir Star Wars dizisini dahi müjdeledi. Bu haberlerin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu da halihazırda dünya genelinde 137 milyonun üzerinde abonesi olan Netflix için rekabetin kızıştığı anlamına geliyor. Bildiğiniz gibi platform etkileyici orijinal dizi ve filmleriyle izleyicilerin kalbini kazanıyor. Yeni sezonda da bu planını hayli yüksek bütçeyle devam ettirmeye hazırlanan firmanın bir de bütçe düzenlemesi kapıda gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha uygun fiyatlı Netflix üyeliği

CEO Reed Hastings’in Bloomberg’e verdiği röportaj bazı pazarlarda çok daha uygun fiyatlı bir abonelik opsiyonunun olabileceğini işaret ediyor. Bildiğiniz üzere firmanın üç ana izleme planı bulunuyor. Basic, Standard ve Premium olarak adlandırılan bu planlar Türkiye’de sırasıyla 15,99 TL, 27,99 TL ve 39,99 TL olarak kullanıcılara sunulmuş durumda. Amerika’da Basic üyelik 7,99 dolarken, Türkiye’de bu yaklaşık 2,90 dolara denk geliyor. Buna daha uygun fiyatlı bir opsiyonun dahil edilmesi olası. Ancak Hastings bu “deneysel” fikrinin yeni pazarlarda mı yoksa halihazırda Netflix’in yer aldığı pazarlarda mı uygulayanacağı konusunda açıklama yapmıyor. Tabii daha düşük fiyatlandırmaya sahip abonelik farklı özellikleri kapsam dışı bırakabilir. Şimdilik detayları henüz belli olmayan bu planın ne zaman uygulanacağını ilerleyen dönemlerde öğreneceğiz.

İlgili video

Netflix’in ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız fragmanı