reklamı kapat

POPÜLER

Netflix abonelik

Netflix’in testine başladığı “daha ucuz” abonelik alternatifi

Popüler çevrim içi yayın platformu Netflix, daha uygun fiyatlı servis modelleri üzerine çalışıyor. Teste başlanan yeni modelde fiyat yurt dışı standartlarına göre oldukça düşüyor.

Uygun fiyatlı bir abonelik alternatifi üzerinde bir süredir çalıştığı bilinen Netflix, yeni ödeme alternatifi için test sürecine başladı. Hindistan’da başlatılan bu test sürecinde kullanıcılar servise aylık olarak 250 rupi, yani yaklaşık 3,64 dolar ödeyecek. Söz konusu ücret taban modelin mobil versiyonu olarak kaydediliyor. Yani kullanıcılar içerikleri standart çözünürlükte izleyebilecek ve sadece tablet veya telefon üzerinden erişebilecek. Bu pakette aynı anda içerik erişimi ise tek bir cihazla sınırlı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En ucuzu Türkiye’de

Firmanın mobil servisinin Hindistan fiyatı ise Türkiye fiyatının üzerinde yer alıyor. Halihazırda fiyat değişimi için farklı fiyat alternatifleri denese de, Netflix’in Türkiye’deki en temel üyeliği 15,99 TL fiyatla edinilebiliyor. Bu da güncel kurla yaklaşık 2,89 dolar ediyor. Bu durumda servisin böyle bir hizmeti Türkiye’ye getirmesi halinde “mobil cihazlara özel abonelik” fiyatının ne olacağı da merak konusu. Yeni hizmetin başarılı olması durumunda farklı ülkelere de kısa sürede 4. abonelik seçeneği olarak dağıtılması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şimdilik test bölgesi Hindistan’la sınırlı olan hizmetin oradaki rakiplerinden hala pahalı olduğunu da belirtelim. Amazon Prime Video servisi Hindistan’da aylık 129 rupi (1,88 dolar) ödenerek edinilebiliyor. Firmanın fiyatlandırmada değişime gidip gitmeyeceği merak konusu.

İlginizi çekebilir

John Wick 3 fragmanı