reklamı kapat

POPÜLER

Stan Lee

Çizgi roman dünyasının efsanelerinden Stan Lee vefat etti

Sevilen Marvel kahramanlarının arkasındaki isim ve yılların eskitemediği efsane Stan Lee hayata gözlerini yumdu. Bu üzücü haber Marvel tarafından da onaylandı.

Stan Lee’nin mirası

Stan Lee Marvel dünyasında Spider-Man, Hulk, Doctor Strange, Fantastic Four, Daredevil, Black Panther, X-Men, Avengers gibi karakterleri yaratmasıyla tanınıyor. Aynı zamanda efsaneleşen çizgi romanları da kaleme almasıyla biliniyor. 1922 yılında Amerika’da doğan Stan Lee’nin asıl ismi Stanley Martin Lieber‘dı. Çizgi roman yazmaya başladığı dönemde Stan Lee ismini kullanmaya başladı. Başlangıçta roman yazarlığına geçiş yapabileceğini düşündüğü için farklı bir isim kullanmayı tercih etmişti. Fakat daha sonra yaptığı işin insanları eğlendirdiğini ve bundan memnun olduğunu fark etti. Marvel dünyasını yaratmasıyla alanında efsaneleşmesi ise uzun sürmedi. Daha sonra ismini yasal olarak Stan Lee yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Onu yarattığı kahramanların yanı sıra Marvel uyarlaması filmlerdeki sürpriz sahneleriyle de hatırlayacağız. Efsane isim ilk olarak 1989 senesinde kamera karşısına geçti. The Trial of the Incredible Hulk‘taki ufak sahnesiyle boy gösterdi. Daha sonra X-Men, Fantastic Four, Avengers ve Deadpool ile cameo macerası devam etti. Marvel çizgi romanlarından uyarlanan 47 farklı yapımda göründü. Son sürprizi ise Ant-Man and the Wasp filminde karşımıza çıkmıştı.

İlginizi çekebilir

Avengers: Infinity War çekim hataları