reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Infinity War

Avengers Infinity War ödüle doymadı

Marvel‘ın imzasını taşıyan ve bu senenin en çok konuşulan işlerinden olan Avengers Infinity War ödül sezonuna da damgasını vuracak gibi görünüyor.

Bildiğiniz gibi Hollywood’da pek çok farklı ödül töreni bulunuyor. Bunların arasında Oscar, Golden Globes gibi ödüllerin kazananları belli bir grup tarafından belirleniyor. Bu ödülleri kazanabilmek için ise izleyicilerin beğenisini toplamak veya gişe hasılatı rekoru kırmak yeterli olmuyor. Diğer yanda ise People’s Choice Awards (Halkın Tercihi Ödülleri) bulunuyor. Her yıl düzenlenen bu tören kapsamında adaylar da kazananlar da halk oylamasıyla belirleniyor. Yani bir anlamda izleyicinin nabzı tutuluyor diyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers Infinity War, People’s Choice Awards (Halkın Tercihi Ödülleri) kapsamında birden fazla kategoride adaylık elde etmeyi başarmıştı. Bunca adaylığın ardından geceden eli boş dönmedi. Scarlett Johansson en iyi kadın film yıldızı ödülünü kazandı. Black Panther karakterine hayat veren Chadwick Boseman da en iyi erkek film yıldızı ödülüne layık görüldü. Ardından Avengers Infinity War yılın en iyi filmi ve yılın en iyi aksiyon filmi olmak üzere iki ayrı ödülü daha kucakladı. Böylece geceden dört ödülle birden ayrılmış oldu.

İlginizi çekebilir

Avengers: Infinity War çekim hataları