reklamı kapat

POPÜLER

Venom

Venom Justice League’i geride bıraktı

Başrolünde Tom Hardy‘nin yer aldığı Venom geçtiğimiz günlerde Çin’de izleyici karşısına çıktı. Film aldığı bu destekle birlikte Justice League‘i geçmeyi başardı.

Venom bile Justice League’i geçti

Bildiğiniz gibi filmin temeli Marvel çizgi romanlarına dayanıyor. Fakat Spider-Man ve dolayısıyla Marvel Sinematik Evreni’yle bir bağlantısı bulunmuyor. Aksine Eddie Brock ve Venom’a tüm bunlardan bağımsız bir orijin hikayesi sunmaya çalışıyor. Sony’nin elinde kalan kahramanları değerlendirmek için başladığı bu süreç stüdyonun yüzünü güldürecek gibi görünüyor. Box Office Mojo‘nun paylaştığı verilere göre Venom’un dünya genelindeki gişe hasılatı 673 milyon dolara ulaştı. Bu başarıda filmin geç de olsa Çin’de gösterime girmiş olmasının payı büyük.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu rakamlara baktığımız zaman Venom’un daha şimdiden Justice League’e 15 milyon dolar fark attığını söyleyebiliriz. DC çizgi romanlarından uyarlanan Justice League büyük masraflarla beyaz perdeye taşınmıştı. Kazandırdığı 657 milyon dolarla zarar etmenin kıyısından dönmüştü. Öte yandan Venom’un bütçesinin 100 milyon dolar olduğu söyleniyor. Yani Sony daha şimdiden yatırdığından çok daha fazlasını kazanmış durumda.

Bakalım yönetmenliğini Ruben Fleischer‘in üstlendiği Venom gişe macerasını hangi seviyede sonlandıracak? Filmin elde ettiği başarı Sony’nin diğer projelere bakışını nasıl değiştirecek?

İlginizi çekebilir

Venom filmi resmi fragmanı