reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 10 Google Camera

Xiaomi telefon kullanıcılarına “Google Camera” müjdesi

Çin’in yükselen ismi Xiaomi, akıllı telefonlarda MIUI adını verdiği özel bir arayüz kullanıyor. İşte bu arayüzün son sürümü MIUI 10,  Google Camera desteği kazanıyor.

Şimdilik sadece Çin pazarına özel olarak kullanıma çıkan MIUI 10 v8.11.8 beta sürümü, açıklandığı kadarıyla yerleşik olarak HAL3 desteği veriyor. “Google Camera” kamera uygulaması tarafından gerekli olarak bu destek, artık yerleşik olarak geliyor. Bu sayede kişiler Xiaomi akıllı telefon uygulamalarında Google Camera üçüncü parti kamera uygulamasını kullanabiliyor. Google Pixel akıllı telefonların merkezinde yer alan uygulama, çok özel algoritmalar kullanıyor. Örneğin bu uygulama ile tek arka kameralı telefonlarla bile arkası bulanık fotoğraflar çekilebiliyor. Ayrıca uygulamada gelişmiş bir HDR çekim modu ve güçlü video sabitleme desteği de yer alıyor. HAL3 destekli yeni MIUI 10 sürümünün yakında zaman global olarak herkese açılacağını belirten kaynaklar, kullanıcıların biraz daha sabretmesi gerektiğini belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 10, Google Camera ile çok daha güçlü hale geliyor

Firmanın yeni telefonlarında verdiği, diğerlerine ise yavaş yavaş vermeye devam ettiği arayüz yapısı, genel olarak oldukça beğeniliyor. Hem sade olan hem de hızlı çalışan arayüz, fiziksel home butonu olmayan telefonlarda güzel bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

İlgili Video

Samsung’un ilk katlanabilir akıllı telefonu