reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 10
Xiaomi MIUI 10
Xiaomi MIUI 10

Xiaomi sahiplerini çok sevindirecek MIUI 10 detayı

16 Şubat 2019

Birçok Xiaomi akıllı telefon modeli için gelen Android Pie tabanlı Xiaomi MIUI 10, kullanıcıları memnun edecek güzel bir detayla gündemde geldi.

Son dönemde hem Apple hem de Google’dan en çok istenen şeylerin başında yerleşik koyu arayüz modu geliyor. Apple iOS 13 ile, Google ise Android Q ile koyu arayüz modunu sunmaya hazırlanıyor. Bu konuda Android üzerine kendi arayüzünü hazırlayan Xiaomi de aktif olarak çalışıyor. En son global MIUI 10 betasında ortaya çıktığı kadarıyla Xiaomi MIUI 10 için de yerleşik koyu arayüz modu geliyor. Beta sürümünde oldukça güzel şekilde hazırlandığı görülen arayüz, OLED ekranlı telefonlar için harika duruyor. OLED ekranlarda pikseller kendini kapatabildiği için siyah renkte herhangi bir enerji harcaması olmuyor. Bu da telefonların pil ömrünü az da olsa artırıyor.

Xiaomi MIUI 10

Xiaomi MIUI 10 normalde şu detaylara sahip

Yeni nesil arayüz, hatırlamak adına gerçekten güzel özellikleri bünyesinde barındırıyor. Burada ilk olarak yeni “son kullanılan uygulamalar” sayfası karşımıza çıkıyor. Çerçevesiz ekranlı modeller ışığında hazırlanan yeni tasarım, ekran alanını maksimize ediyor ve daha fazla uygulamayı karşınıza getiriyor. Bu ekranda birçok yeni kaydırma hareketi de kullanıcıları karşılıyor. Yeni arayüzün temelinde şaşırtmayan şekilde yapay zeka yer alıyor. Kişilerin kullanım alışkanlıklarını inceleyen arayüz, buna özel ayarlamalar ile performansı artırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yapay zeka özellikle kamera tarafında kendisini gösteriyor. Arayüz ile artık tek kameralı Xiaomi akıllı telefonlarda da Bokeh modu yer alıyor. Google’ın Pixel 2 modellerine benzer süreçle tek kamerayla dahi arkası bulanık fotoğraflar çekilebiliyor. Akıllı tüm Mi cihazlara tek bir merkezden erişim sunan altyapı, yeni ses efektlerini de bünyesinde taşıyor. Ayrıca kullanıcıları doğal sesler ile rahatlatacak bir özellik de aktif olarak sunuluyor.

İlgili Video