reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia XZ4 Xperia 10Z

Sony Xperia XZ4 hakkında çok önemli bir değişiklik iddiası

MWC 2019’da resmi olarak lanse edilecek Sony Xperia XZ4 için beklenmedik bir değişikliğin adı geçmeye başladı. Model karşımıza farklı isimle çıkabilir.

Sony Xperia XA3 ve Xperia XA3 Plus modelleri, son günlerde Xperia 10 ve Xperia 10 Plus isimleriyle karşımıza çıkacak deniyor. İşte firma bu tarz bir isim değişikliğini amiral gemisi Xperia XZ4 için de düşünüyor. Söylendiği kadarıyla model karşımıza direkt olarak Xperia 10Z adıyla çıkacak. Kişilerin kafasındaki ön yargıları kırmak adına isim değiştirmesi mantıklı duran firma, bu yeni modelleriyle belki de son kozunu ortaya koyuyor. Rakiplerden farklı çok uzun modeller ile karşımıza çıkacak teknoloji devi Sony, pazardaki düşüşten / zarardan kurtulmak için bu yeni modellerinin başarısına çok ihtiyaç duyuyor. Türkiye’de çok fazla ilgi çeken eski adıyla Xperia XZ4 olası yeni adıyla Xperia 10Z, teknik olarak da oldukça iddialı geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony Xperia XZ4 hakkındaki bildiklerimiz şöyle

Gücünü Snapdragon 855 işlemciden ve 6 GB / 8 GB RAM’den alan telefon, bu kombinasyon ile gerçekten çok yüksek performans vadediyor. Kutusundan Android Pie ile çıkacak XZ4, 4.400 mAh pille geliyor. Telefonun arkasında ise üçlü kamera sistemi yer alıyor. Ortaya çıkan bilgilere göre bu kamera sistemi 16 megapiksel F2.6 + 52 megapiksel F1.6 +0.3 megapiksel F1.4 ToF kurulumunu kullanıyor. Modelin 128 GB / 256 GB dahili depolama seçenekleriyle geleceği biliniyor. 6,5 inç 3360×1440 piksel OLED ekranında tam 21:9 en boy oranı sunan cihaz, çok merak ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un gelecek hayali