reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia XZ4
Sony Xperia XZ4
Sony Xperia XZ4

Sony Xperia XZ4 tasarımını netleştiren paylaşım

Geçtiğimiz ay içerisinde taslak tasarımı yayımlanan Sony Xperia XZ4, yeni sızıntıların bir kez daha gösterdiği üzere kesin olarak çentiksiz tasarımla geliyor.

Hatırlarsınız Sony Xperia XZ4 için hazırlanan ilk taslak tasarım, @Onleaks tarafından sızdırılan CAD dosyalarından yapılmıştı. Kısa süre önce ise bir kez daha modelin modelin ekranı koruyan cam ortaya çıktı. 21:9 en boy oranıyla oldukça uzun bir yapıya sahip olan telefon, üst kısım haricinde oldukça ince çerçevelere sahip. Üst çerçeveyi çentik kullanmamak için geniş tuttuğu tahmin edilen firma, burada iki adet özçekim kamerası kullanıyor. Bu arada model için hazırlanan bir koruyucu kılıf da ortaya çıkmış durumda. Bu kılıf modelin arkasında yer alan üçlü kamera kurulumunu gözler önüne seriyor. Burada dikey bir kurulum tercih edilen Sony Xperia XZ4, genel olarak oldukça beğeniliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony Xperia XZ4

Sony Xperia XZ4 teknik olarak şu detaylara sahip olacak deniyor

Cihaz gücünü Snapdragon 855 işlemciden ve 6 GB RAM’den alıyor. 64 GB ya da 256 GB dahili depolama seçenekleri sunulan Sony Xperia XZ4, kutusundan Android Pie ile çıkacak deniyor. 3.900 mAh pili bulunacak modelin, yukarıda da söylediğimiz gibi 6,5 inç ekranında 21:9 en boy oranını sunmaya hazırlanıyor. Arkasında üçlü kamera sistemi bulunacak telefon, burada 1/2.3 inç boyutunda sensörler kullanıyor. 3.5 mm kulaklık girişine sahip olan telefon, parmak izi sensörünü yan tarafında taşıyor. Modelin resmi olarak MWC 2019 kapsamında lanse edileceği tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un çok beğenilen yeni arayüz yapısı