reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia XZ4 Compact

Karşınızda hazırlanan taslak tasarımıyla Sony Xperia XZ4 Compact [Video]

OnLeaks bu sefer CompareRaja ile bir iş birliği yaptı ve karşımıza Sony Xperia XZ4 Compact modelini çıkardı. Modelin tasarımına gelin yakından bakalım.

MWC 2019 kapsamında lanse edilmesi beklenen modellerden Sony Xperia XZ4 Compact, hazırlanan gerçekçi taslak tasarım ile karşımızda bulunuyor. Ancak bu resmi CAD dosyalarından elde edilen tasarım, çoğu kişinin hoşuna gitmeyecek gibi duruyor. Çünkü köşeli yapıda oldukça geniş çerçeveler üzerine kurulan telefon, büyük tepki çekecek izlenimi yaratıyor. Arkasında ve önünde birer kamera bulunan model, parmak izi sensörünü yan tarafında taşıyor. Bu tasarımla Xiaomi, Honor ve Huawei gibi firmaların orta seviye modelleri karşısında bile işi çok zor olan Sony Xperia XZ4 Compact, şirketin tasarım tarafındaki inadının kırılmadığını bir kez daha gözler önüne seriyor. Telefon için katlanabilir telefonların dönemine bu tasarım hiç yakışmıyor eleştirileri yapılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sony Xperia XZ4 Compact
Sony Xperia XZ4 Compact
Sony Xperia XZ4 Compact

Sony Xperia XZ4 Compact öncesinde Xperia XZ4 ortaya çıkmıştı

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Sony Xperia XZ4, ilk bakışta köşeli yapısıyla Samsung Galaxy Note 9‘u andırıyor. Bünyesinde bir ekran çentiği bulunmayan telefon, söylendiği kadarıyla 6,5 inç bir ekran üzerine kuruluyor. Parmak izi sensörünün yan tarafta yer alacağı görülen telefonun, arkasında üçlü bir kamera kurulumu bizleri karşılıyor. Önünde tek bir özçekim kamerasının olduğu görülen model için şimdilik ayrıntılı detaylar bulunmuyor.