reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 12

Xiaomi MIUI 12 ile geliyor: “Dark Mode 2.0”

Merakla beklenen Xiaomi MIUI 12 arayüz yapısı için firmadan resmi bir paylaşım daha geldi. Yeni arayüz ile Dark Mode 2.0 geliyor.

Uzun zamandır geliştirme sürecinde olan yeni arayüzü yapısı Xiaomi MIUI 12, en son duyduğumuz kadarıyla 27 Nisan tarihinde resmi olarak lanse ediliyor. İşte bu lansman öncesinde arayüz ile sunulacak Dark Mode 2.0 için bilgiler paylaşıldı. Firma Dark Mode’u ilk olarak MIUI 10 ile kullanıma sunmuştu. İşte bu altyapıyı geliştirecek yeni koyu arayüz / siyah arayüz modu, söylendiği kadarıyla 42 sistem uygulaması ve 20’den fazla popüler uygulama ile derin entegrasyon sunuyor. Ortam ışığına bağlı olarak görünürlüğü artırmak adına dinamik olarak değişiklikler yaptığı aktarılan mod, burada parlaklık yanında kontrast değerleriyle de oynuyor. Bu da gerçekten güzel görünüyor. Çünkü gece modu bazen yüksek ışıkta görüşü düşürebiliyor. Görünürlüğü artırmak adına fontlar ve duvar kağıtları üzerinde dahi dinamik değişiklik yaptığı aktarılan Dark Mode 2.0, gerçekten Xiaomi MIUI 12 arayüzün en önemli yanlarından olacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 12 için başka neler biliyoruz?

Arayüz daha önce yapılan bir sızıntıya göre yeni kaydırma / gezinme hareketlerini beraberinde getiriyor. Yeni sürümde iOS işletim sistemine genel gezinme konusunda oldukça yaklaşan gibi duran arayüz, aynı zamanda yeni çoklu ekran animasyonunu da getiriyor. Detaylı kontroller sunan yeni bir kamera arayüzü ile yolda olan MIUI 12, koyu arayüz modunu geliştiriyor ve yeni bildirim sayfasıyla da dikkat çekmeyi biliyor. Sızan ekran görüntülerine göre koyu arayüzü daha iyi şekilde kullanan arayüz, geniş bir destek ile çıkış yapacak deniyor.

İlginizi Çekebilir

Redmi’nin yeni akıllı telefonları ile tanışın