reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 11

Xiaomi’den MIUI 11 arayüz hakkında önemli açıklama

Xiaomi MIUI 11 arayüz yapısı kullanıcılar tarafından merakla bekleniyor. İşte bu sürüm için firmadan önemli bir açıklama geldi.

Xiaomi imzalı yeni arayüz yapısı MIUI 11, 24 Eylül tarihinde Mi Mix 4 / Mi Mix 5G ve Mi 9 Pro 5G modelleriyle lanse ediliyor. Bu açıdan çok yakında gelen sürüm, geniş kullanıcı kitlesi tarafından merakla bekleniyor. Geçtiğimiz haftalarda büyük bir sızıntısı yapılan sürüm, söylendiği kadarıyla aşırı yüksek hızda çalışmayacak. Bunun yerine firmanın yeni sürümde biraz daha yavaş çalışan ancak zengin görünen animasyonlar ile karşımıza çıkacağı söyleniyor. Direkt olarak firmadan gelen bu bilgi, arayüzün göze daha güzel görüneceğini gösteriyor Bu da birçok kişiyi aşırı yüksek hızdan daha çok memnun edebilir deniyor. Bu arayüzün 90 Hz AMOLED ekranlar ile yine yüksek performans sunabileceği ve çok modern görüneceği tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 11 sürümünü alacak cihazlar halen netleşmiyor

Bahsettiğimiz sızıntılara göre reklam sorununa kesin çözüm getirecek arayüz, yeni simgeler ile geliyor. Genel tasarım diliyle kalın yazılmış büyük metinleri ve büyük boşlukları benimseyen arayüz, bünyesinde bir ultra güç tasarruf modu taşıyor. Bu mod açıldığı zaman telefonun tüm özellikleri kapatılıyor. Ultra düşük güç modunda cihazların sadece telefon görüşmesi ve mesajlaşma için kullanılabileceği aktarılıyor. Arayüz içinde tüm sistemi kapsayan koyu arayüz modu da bulunuyor. Ayrıca kişilerin yüz tanıma ile parmak izini aynı anda kullanabilecekleri bir güvenlik altyapısı da sunuluyor. Otomatik renk değiştirebilen AOD desteği taşıyan yeni arayüz, genel olarak büyük bir güncelleme olarak yolda bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın iddialı yeni modeli iPhone 11