reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 11

Xiaomi’den 12 cihaz için MIUI 11 güncellemesi

Xiaomi, yeni arayüz yapısı MIUI 11 için güncelleme hamlelerine devam ediyor. Firma bu sefer ikinci parti dağıtıma başladı. İşte detaylar;

Son günlerde detaylarına aşağıda ulaşabileceğiniz Mi Note 10 ve Mi Note 10 Pro modelleriyle ses getiren Xiaomi, yeni donanımlar yanında yeni arayüzü MIUI 11 için de adımlat atmayı sürdürüyor. İşte bu bağlamda firma arayüzün Çin merkezli ikinci parti dağıtımına da başlamış durumda. İlk partide yeni sürüme Mi 9 Pro 5G, Mi 6, Mi Mix 2, Redmi Note 7, Mi CC9, Mi 9, Redmi K20 Pro, Redmi 6 Pro, Mi Note 3, Redmi S2 Redmi Note 5A ve Redmi 7A gibi cihazlar geçmişti. İkinci partide ise yeni sürümü Mi 9 SE, Mi Mix 3, Mi Mix 2S, Mi 8, Mi 8 SE, Mi 8 Explorer, Mi 8 Pro, Mi 8 Lite, Mi Max 3, Redmi 7, Redmi Note 7 Pro ve Redmi K20 modelleri almaya başlamış durumda. Tam sürüm Android 10 temelli Xiaomi MIUI 11 ile çok daha iyi hale gelen bu cihazların, sürümü yakında global olarak alacağı da tahmin ediliyor. Ancak bunun için halen net bir çıkış haritası paylaşılmıyor. Sadece kasım sonu diye bir açıklama bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 11 ile neler geliyor?

Yeni tasarım diliyle kalın yazılmış büyük metinleri ve büyük boşlukları benimseyen arayüz, sistem genelini kapsayan bir koyu arayüz modunu da taşıyor. Her zaman açık ekran yapısı için birçok renkli seçenek ve özelleştirme imkanları getiren arayüz, aşırı yüksek performanstan çok zengin ancak akıcı bir kullanıma odaklanıyor. Özel tasarlanan bir bildirim sistemli ile gelen ve böylece “bildirim ışığını” yazılımsal hale getiren sürüm, dinamik font ve duvar kağıdı gibi kullanımı güzelleştiren görsel detayları da getiriyor. Bünyesinde “Milan Pro” isimli yeni bir font kullanılan arayüz, aynı zamanda doğadan gelen yeni ses efektleri de taşıyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni kablosuz kulaklık modeli AirPods Pro