reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 10 MIUI 11

Xiaomi akıllı telefonlara MIUI 10 ve sonrasında MIUI 11 ile gelecek yenilikler

Xiaomi, akıllı telefonlara MIUI 10 ve MIUI 11 ile gelecek yenilikleri paylaştı. Bu yenilikler arasında gerçekten kullanışlı bazı özellikler de var.

Geçtiğimiz ay yapılan açıklamaya göre MIUI 11 için geliştirme çalışmaları başlamış durumda. Son iki yıldır gelen değişikliklerden farklı olarak tamamen yeni ve özel olacağı söylenen MIUI 11, henüz nasıl görünecek ya da nasıl özellikler sunacak bilinmiyor. Ancak firma hem MIUI 10 hem de MIUI 11 önemli yenilikler planlıyor. Resmen verilen bilgilere göre ilk olarak tüm sistemi kapsayan koyu arayüz modu yolda bulunuyor. Bu sayede tüm arayüz koyu renge bürünüyor. Ayrıca kişilerin yüz tanıma ile parmak izini aynı anda kullanabilecekleri bir güvenlik altyapısı da yolda bulunuyor. Yeni ses efektlerinin geldiğini de belirten firma, sadece ses komutlarıyla ekranın açılabileceğini söylüyor. Gelecek için bir “çocuk modu” üzerinde çalıştıklarını belirten Xiaomi, fotoğraflara özel bir çöp kutusu tasarladıklarını da aktarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 11 sürümünü hangi cihazlar alacak?

Gelen ilk bilgiler doğruysa yeni sürüme aşağıdaki cihazlar geçiş yapacak.

Mi Serisi: Xiaomi Mi 9, Mi MIX 2, Mi MIX 1, Mi 6X, Mi 6, Mi Note 2, Mi Note 3, Mi 5X, Mi 5c, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi Max 2, Mi Max, Mi Max 3, Mi Play ve Mi 8 ailesi.

Redmi Serisi: Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro, Redmi 5 Plus, Redmi 4, Redmi 4A, Redmi 4X, Redmi 3S/3X, Redmi Note 5A, Redmi Note 4, Redmi Note 4X, Redmi Note 6, Redmi Note 6 Pro,Redmi S2, Redmi Note 5, Redmi Note 5 Pro, Redmi 6, Redmi 6A, Redmi 6 Pro, Redmi 5, Redmi 5A.

İlgili Video