reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 11

Yeni MIUI 11 güncellemesini alacak Xiaomi akıllı telefonlar

Xiaomi, kısa süre önce MIUI 10 arayüz yapısının yerini alacak MIUI 11 için ilk açıklamayı yapmıştı. Peki bu yeni arayüzü hangi cihazlar alacak?

Geçtiğimiz ay resmi olarak yapılan açıklamaya göre MIUI 11 için geliştirme çalışmaları başlamış durumda. Son iki yıldır gelen değişikliklerden farklı olarak tamamen yeni ve özel olacağı söylenen MIUI 11, henüz nasıl görünecek ya da nasıl özellikler sunacak bilinmiyor. Yeni ortaya çıkan bilgiler ise arayüzün geleceği cihazları gözler önüne seriyor. Eğer gelen bilgiler kesin olarak doğruysa şu cihazlara sahip kişiler yeni döneme geçiş yapıyor;

Mi Serisi: Xiaomi Mi 9, Mi MIX 2, Mi MIX 1, Mi 6X, Mi 6, Mi Note 2, Mi Note 3, Mi 5X, Mi 5c, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi Max 2, Mi Max, Mi Max 3, Mi Play ve Mi 8.

Redmi Serisi: Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro, Redmi 5 Plus, Redmi 4, Redmi 4A, Redmi 4X, Redmi 3S/3X, Redmi Note 5A, Redmi Note 4, Redmi Note 4X, Redmi Note 6, Redmi Note 6 Pro,Redmi S2, Redmi Note 5, Redmi Note 5 Pro, Redmi 6, Redmi 6A, Redmi 6 Pro, Redmi 5, Redmi 5A.

Tam olarak ne zaman kullanıma çıkacağı bilinmeyen MIUI 11, 2019 sonuna kadar indirmeye açılacak gibi görünüyor. Detaylarına aşağıda yer verdiğimiz MIUI 10’u birçok cihazına veren firma, yeni sürümle de kullanıcıları heyecanlandırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MIUI 11 için temel alınacak Xiaomi MIUI 10 hangi detaylara sahip?

Yeni nesil arayüz, hatırlamak adına gerçekten güzel özellikleri bünyesinde barındırıyor. Burada ilk olarak yeni “son kullanılan uygulamalar” sayfası karşımıza çıkıyor. Çerçevesiz ekranlı modeller ışığında hazırlanan yeni tasarım, ekran alanını maksimize ediyor ve daha fazla uygulamayı karşınıza getiriyor. Bu ekranda birçok yeni kaydırma hareketi de kullanıcıları karşılıyor. Yeni arayüzün temelinde şaşırtmayan şekilde yapay zeka yer alıyor. Kişilerin kullanım alışkanlıklarını inceleyen arayüz, buna özel ayarlamalar ile performansı artırıyor.

Yapay zeka özellikle kamera tarafında kendisini gösteriyor. Arayüz ile artık tek kameralı Xiaomi akıllı telefonlarda da Bokeh modu yer alıyor. Google’ın Pixel 2 modellerine benzer süreçle tek kamerayla dahi arkası bulanık fotoğraflar çekilebiliyor. Akıllı tüm Mi cihazlara tek bir merkezden erişim sunan altyapı, yeni ses efektlerini de bünyesinde taşıyor. Ayrıca kullanıcıları doğal sesler ile rahatlatacak bir özellik de aktif olarak sunuluyor.

İlgili Video