reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 11

Xiaomi MIUI 11 güncellemesini 16 Ekim tarihinde alacak ilk telefonlar

Xiaomi MIUI 11 arayüz merakla bekleniyor. İşte bu güncellemeyi 16 Ekim tarihinde alacak ilk cihazlar da belli olmuş durumda.

Herkese açık betasına 27 Eylül itibariyle başlanan Xiaomi MIUI 11, firma tarafından şimdiye kadar yapılan en hızlı dağıtım süreciyle çıkacak açıklamasıyla tanıtılmıştı. İşte firma bu açıklamanın arkasında duruyor. Çünkü açıklandığı kadarıyla 16 Ekim itibariyle Xiaomi Mi 9,  Mi 9T Pro, Mi 9 Explorer Edition, Mi 9 SE, Mi Mix 3, Mi CC9, Mi 8 Youth, Mi 8 Explorer Edition, Mi 8 / Pro / Lite, Mi Max ve Redmi K20 Pro, Redmi K20 Pro Premium Edition, Redmi K20, Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro ile Redmi 7 modelleri güncellemeyi alıyor. Yavaş yavaş herkes için gönderileceği aktarılan güncelleme, daha sonra ise aşağıdaki modeller için OTA üstünden indirmeye sunulacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 11 güncellemesinin alacak diğer cihazlar;

Ekim ayı sonunda;

Xiaomi: Mi 9 Pro 5G versiyon, Mi CC 9, Mi CC 9 Meitu Custom Version, Mi CC 9e, Mi MIX 2, Mi Note3, Mi 6, Mi 6X

Redmi: Redmi 7A, Redmi 6 Pro, Redmi Note 5, Redmi 6A, Redmi 6, Redmi S2.

Kasım ayı başında;

Xiaomi: Mi MIX, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi 5X, Mi 5C, Mi Note2, Mi PLAY, Mi Max 2.

Redmi: Redmi Note 8, Redmi Note 8 Pro, Redmi 5 Plus, Redmi 5, Red Rice Phone 5A, Redmi Phone 4X, Redmi Note 5A Standard Edition, Redmi 5A High Edition.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 11 için kısa bir özet geçersek

Sürüm genel olarak sade, temiz ve modern görünüyor. Genel tasarım diliyle kalın yazılmış büyük metinleri ve büyük boşlukları benimseyen arayüz, sistem genelini kapsayan bir koyu arayüz modunu da taşıyor. Her zaman açık ekran yapısı için birçok renkli seçenek ve özelleştirme imkanları getiren arayüz, aşırı yüksek performanstan çok zengin ancak akıcı bir kullanıma odaklanıyor. Özel tasarlanan bir bildirim sistemli ile gelen ve böylece “bildirim ışığını” yazılımsal hale getiren sürüm, dinamik font ve duvar kağıdı gibi kullanımı güzelleştiren görsel detayları da getiriyor. Bünyesinde “Milan Pro” isimli yeni bir font kullanılan arayüz, aynı zamanda doğadan gelen yeni ses efektleri de taşıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın son modellerinden