reklamı kapat

POPÜLER

Huawei 5G

Huawei’den çok şaşırtan günlük siber saldırı açıklaması

Dünyanın en önemli teknoloji firmalarından Huawei, öncü olduğu 5G teknolojisiyle alakalı çok şaşırtan bir açıklamada bulundu.

Huawei kurucusu Ren Zhengfei, hatırlarsınız geçtiğimiz ay firmanın 5G teknolojilerini ve tekniklerini ABD merkezli şirketlerle paylaşma konusunda açık olduğunu belirtmişti. ABD’li şirketlerin kendi 5G endüstrilerini kurabilmeleri için bu teknolojileri kullanabileceklerini belirten Zhengfei, burada ABD’li şirketlerin Huawei teknolojilerini lisansladıktan sonra yazılım kodlarını dahi istedikleri gibi düzenleyebileceğini aktarmıştı. Bu sayede bu şirketlerin kendi 5G ekipmanlarını Çin haricinde satabileceklerini söyleyen Ren Zhengfei, bu cümleler ile gerçekten şaşırtmıştı. Kısa süre önce ise firmanın 5G konusunda bu kadar açık olmasına rağmen elindeki teknolojileri korumak adına her gün 1 milyon siber saldırı aldığı ortaya çıktı. Şirket yetkilisi John Suffolk tarafından verilen bu bilgi gerçekten inanılmaz ilginç görünüyor. Bu saldırıların arkasında direkt olarak firmanın 5G teknolojilerinin yer aldığı söyleniyor. Hackerların Huawei imzalı 5G teknolojileri ele geçirmek için sürekli olarak saldırdığı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, 5G konusunda öncü isim

Uzmanlar Huawei’nin şu an 5G konusunda rakip firmaların çok ama çok önünde olduğunu gösteriyor. 5G altyapısı açısından çok ileri teknolojiler oluşturan firma, yukarıdaki günlük 1 milyon saldırının tam olarak nereden geldiğini ise bilmediklerini belirtiyor ancak görünüşe bakılırsa saldırılar hem ülke dışından hem de içinden geliyor deniyor. Durum genel olarak firma için gerçekten kötü görünüyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun Türkiye’deki yeni marka yüzü belli oldu