reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Ren Zhengfei

Huawei kurucusundan şaşırtan “savaş modu” açıklaması

Huawei kurucusu Ren Zhengfei, kısa süre önce gerçekten şaşırtan bir açıklamada bulundu. Kurucu “savaş moduna” geçiş yaptıklarını aktardı.

Kısa süre önce ABD ambargosu için Huawei’ye bir 90 gün daha verildi. Donanımsal açıdan firmaya muhtaç olan ABD’li şirketlerin durumu nedeniyle toplamda 180 güne çıkacak erteleme, tam olarak 2020 başında geçerli olacak deniyor. İşte bu ve genel olarak çalışanlarına bir bildirim gönderen kurucu Ren Zhengfei, “askeri benzetmeler” içeren ilginç açıklamalarda bulundu. Çalışanlarına Huawei’nin “yaşa ya da öl” durumu yaşadığını aktaran Zhengfei, bu açıdan yaşanan krizi atlamak adına “savaş moduna” geçiş yaptıklarını söylüyor. Satış hedeflerinin tutturulması için çalışanlarının hiç olmadığı kadar çok çalışmasını isteyen 74 yaşındaki kurucu, 190 bin çalışanını süreci beraber atlatmak için teşvik etmeye çalışıyor. Kurucu, bu durumu atlattıktan sonra “dünyayı domine edecek yeni bir ordunun doğacağını” da belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, Çin – Amerika ticari savaşından en çok etkilenen isim konumunda yer alıyor

Bunun kısa dönemde düzelmesi de bekleniyor. Hatırlarsınız Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump, “Huawei ile şu durumda büyük ihtimalle iş yapmayacağız, ulusal güvenlik nedeniyle onlarla çalışmak istemiyorum” şeklinde konuşuyor. Hep söylediğimiz Çin ile olan ticari savaşın acısını Huawei’den çıkaran Trump, işleri herkes için daha zor hale getiriyor. Huawei’nin suçlandığı “ulusal güvenliği” tehdit eden durumlar ise halen tam olarak açıklanmıyor. Çünkü çok yüksek ihtimalle ABD’nin elinde somut bir kanıt bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin gelecek telefonlarında yer alacak özellik