reklamı kapat

POPÜLER

Huawei kurucusu Ren Zhengfei

Huawei kurucusunu gündeme oturtan iPad fotoğrafı!

Huawei kurucusu Ren Zhengfei, kısa süre birçok kişiyi oldukça şaşırtan bir fotoğraf ile gündeme geldi. Bu fotoğrafın merkezinde bir iPad yer alıyor.

Huawei kurucusu Ren Zhengfei, yakın zaman önce bir havalimanında güvenlik taramasından geçerken görüntülendi. Dev şirketin kurucusunu gündeme getiren ise bu güvenlik taramasından çantasından bir iPad çıkması oldu. Kendi tablet modellerini üreten ve hatta yakında iPad Pro rakibi güçlü bir model tanıtacak Huawei’nin kurucusu, iPad ile görülünce elbette büyük ses getirdi. Ancak bu durum genel olarak aşırı büyük bir sürpriz oluşturmuyor. Çünkü Ren Zhengfei Apple’a oldukça yakınlık duyan bir isim. Hatırlarsınız geçtiğimiz dönemde Amerika – Çin arasındaki ticari savaştan ve Huawei’ye yönelik ambargodan dolayı Apple’a bir Çin yasağının gelebileceği konuşulmuştu. Hatta Çin vatandaşları arasında da Huawei’ye destek olmak adına “Apple’ı boykot edelim” tarzında bir söylem yayıldı. O zaman hatırlarsınız bu durum hakkında Ren Zhengfei çok açık ve net bir açıklama yaptı. Önemli isim Çin merkezli bir Apple yasağının olmayacağını, olması halinde de bunu protesto edeceğini söyledi. Zhengfei, “Apple Huawei özelinde benim öğretmenim, alana liderlik yapıyor. Bir öğrenci olarak neden öğretmenime karşı geleyim? Asla.” demişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei kurucusunun kızı da Apple ürünleriyle gündeme gelmişti

Meng Wanzhou, Kanada’da göz altına alındığında yanında iPhone 7, iPad Pro ve MacBook Air taşıyordu. Firmalar rakiplerinin ürünlerin sürekli olarak deniyor ancak böyle gündelik kullanımdaki fotoğraflar ciddi şekilde ses getirmeye devam ediyor. Bu fotoğraflar “kurucu bile kendi ürünleri kullanmıyor” gibi yanlış şekillerde değerlendiriliyor.

İlginizi Çekebilir

Çok dikkat çeken elektrikli bisiklet