reklamı kapat

POPÜLER

katlanabilir telefon

Katlanabilir telefon dünyasına ilginç üçlü yaklaşım! [Video]

Katlanabilir telefon sektörü yeni yılda çok daha ilginç hale gelecek gibi görünüyor. Firmalar dikkat çekici formlarda yeni modeller üzerinde çalışıyor.

İşte tam da bu firmalardan birisi TCL. Cnet tarafından üzerinde çalıştığı bir katlanabilir telefon modeli gözler önüne serilen firma, kişilere her zaman taşınabilecek en büyük ekranı sunmak istiyor. Yukarıdaki video içerisinde görebileceğiniz üzere TCL’in prototip modeli üç farklı noktadan katlanabiliyor. Bu sayede açık hali 10 inç boyutunda ekrana sahip model ciddi anlamda cebinizde taşınabilir hale geliyor. Bu açıdan gerçekten güzel duran modelin, henüz çalışmadığı belirtiliyor. Ancak gövde altyapısı aktif olarak kurulmuş durumda. Eğer çıkarsa üç parça pilden oluşacak model, tablet ile akıllı telefon rahatlığını bir araya getiriyor. Üçlü katlama nedeniyle Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X gibi modellerden çok daha kalın ve ağır olan telefon, yine de yeni dönem için güzel bir ön gösterim yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon pazarı iyi başlamadı

Çünkü çıkan ilk model Samsung Galaxy Fold ciddi bir ekran sorunu yaşadı. Bundan dolayı Huawei Mate X de ciddi oranda ertelenedi. Çok yüksek fiyatların da etkisiyle milyonlarca kullanıcının görüş alanında çıkan katlanabilir modeller, yukarıda da dediğimiz gibi yeni dönemin ilk temsilcileri konumunda yer alıyor. Gelecek katlanabilir modeller üzerine kurulacak ve burada hem fiyatlar inecek hem de daha sağlam cihazlar gelecek.