reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

TCL

TCL, çift taraflı katlanan telefonu ile dikkat çekti [MWC 2022]

Konsept ürünler hazırlamayı fazlasıyla seven TCL, çift taraflı katlanan telefonu ile dikkat çekti. Firma yine dikkat çekmeyi başardı.

Advertisement

Günümüzde farklı formlarda birçok katlanabilir telefon yer alıyor. Huawei’nin ilk katlanabilir modeli, Samsung’un Galaxy Z Flip serisi ve Galaxy Z Fold serisi farklı formlarda tasarlanmış telefonlar. Akıllı telefon sektörünün geleceğini bu alanda gören firmalar, yeni formlar üzerinde de aktif olarak çalışıyor. Örneğin bunlardan birisi de TCL firması. Şirket Mobil Dünya Kongresi 2022 kapsamında çift taraflı katlanan telefonu ile dikkat çekti. Bu şimdilik prototip aşamasında olan telefon, Galaxy Z Fold gibi ancak hem dışa hem içe doğru katlanıyor.

Henüz çok kaba bir gövdede hazırlanan prototip cihaz, yüksek ihtimalle 2022 içerisinde satışa sunulmayacak seçenekler arasında yer alıyor. Yine de 360 derece görev yapabilen menteşesindeki mühendislik takdir toplayan model, birçok kullanıcı tarafından mantıklı bulunmuyor ancak bu yapıyı seven kişiler de bulunuyor.

TCL, katlanabilir telefon pazarına hatırı sayılır bir süredir büyük önem veriyor. Örneğin TCL, uzun zaman önce Fold n’ Roll gibi ilginç bir isim verilen akıllı telefon konsepti ile ses getirmişti. Fold n’ Roll konsepti hem katlanıyor hem de genişliyordu. Firmanın ayrıca bir de Galaxy Z Flip rakibi dikey katlanabilir telefonu bulunuyordu. Hatta bu telefonun satışa çıkarılması bekleniyordu. Ancak bu satış daha sonra iptal edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söylendiği kadarıyla firma dikey katlanabilir telefonunu rakibiyle mücadele edecek kadar ucuza üretemedi. Covid-19’un etkisiyle planların değiştiğini aktaran TCL, çok pahalı bir telefon çıkarmak yerine mantıklı bir adım atarak projeyi sonlandırdı.

TCL imzalı prototip yanında bu da ilginizi çekebilir: Karşınızda çok eğlenceli görünen kişisel ulaşım aracı