reklamı kapat

POPÜLER

TCL

TCL imzalı hem katlanan hem genişleyen ilginç telefon konsepti

Teknoloji dünyasının konsept hazırlamayı çok seven isimlerinden TCL, geliştirdiği ilginç telefon modelini bir fuar kapsamında da sergiledi.

TCL, çok uzun zaman önce Fold n’ Roll gibi ilginç bir isim verilen akıllı telefon konsepti ile ses getirmişti. Biliyorsunuz günümüzde birçok katlanabilir telefon bulunuyor. OPPO ve Samsung gibi firmalar ise genişleyebilir telefon modelleri geliştiriyor. Fold n’ Roll konsepti işte tam da bu iki yapıyı bir araya getiriyor. Yani telefon hem katlanıyor hem de genişliyor.

Bu sayede model kapalı halinde normal bir telefon gibi kullanılabiliyor, açıldığında ekranını ciddi şekilde genişletebiliyor, bu da yetmezse daha da genişleyerek dev bir ekran alanı sunabiliyor. Model son aşamada net olarak bir tablet halini alıyor.

Fold ‘n’ Roll, firmaya göre telefon formunda 6,87 inç ekran alanı, katlandığı zaman 8,85 inç ekran alanı, genişletildiği zaman ise tam 10 inç seviyesinde bir ekran alanı sunuyor. Peki bu yapı gerçekte nasıl görünüyor? Bunun cevabını yeni yayımlanan hemen aşağıdaki video veriyor:

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TCL imzalı hem katlanan hem genişleyen telefon konsepti yakında gerçek olmayacak

Bu videodan da anlaşılabileceği üzere hazırlanan konsept henüz pazara çıkmaya çok da hazır değil. Böyle bir modele kullanıcıların ilgi göstermesi de olası durmuyor. Halen birçok kişi sayıları ticari olarak sürekli olarak artan katlanabilir telefonları dahi gereksiz buluyor. Ancak pazarın geleceğinde bu ve buna benzer modeller yer alıyor. Katlanabilir cihazların mevcut en büyük sıkıntısı oldukça yüksek satış fiyatları.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını böyle detaylı şekilde test ediyor