reklamı kapat

POPÜLER

TCL akıllı telefon

Türkiye’de yer alan TCL’den yana genişleyen ilginç akıllı telefon!

Türkiye pazarında aktif olarak yer alan TCL firmasının ilginç bir akıllı telefon modeli ortaya çıktı. Bu model yana doğru genişliyor.

TCL firması Türkiye’deki ve global pazarda şimdilik çok fazla ses getirmiyor. Ancak firma alanın geleceği için aktif olarak çalışıyor. CES 2020 kapsamında katlanabilir telefon prototipini gösteren firma, şimdi ise yana doğru genişleyen bir prototip ile gündemde. Yani henüz geliştirme aşamasında olan bu telefon, akıllı telefon ile tableti tam anlamıyla bir araya getiriyor. Genel olarak çok şık bir tasarımı bulunan ve katlanabilir telefonlara oranla şimdilik çok daha beğeni toplayan telefon, ön kamerasını çiftli ekran deliğinde taşıyor. Ciddi oranda kavisli kenarlara sahip olduğu görülen cihaz, söylendiği kadarıyla normalde MWC 2020 kapsamında tanıtılacakmış. MWC 2020’nin iptal olmasıyla erkenden karşımıza çıkan cihaz, henüz ne zaman satışa çıkacak ya da gerçekten satışa çıkacak mı bilinmiyor. Ancak bu yapı gerçekten dikkat çekici görünüyor. Modelin tam olarak çalışma mantığı ise açıklanmıyor. Bu yapıda büyük ihtimalle arkadan öne doğru hareketli bir tasarım benimseniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yana genişleyen akıllı telefon konusunda sadece TCL çalışmıyor

Bu tasarım için Samsung ve Xiaomi tarafından alınmış birçok patent bulunuyor. Aynı zamanda OPPO da bu konuda planlar içerisinde bulunuyor. Bu tarz telefonların 2020’de değil ama 2021’de pazara çıkacağı düşünülüyor. Ayrıca bu modellerin katlanabilir modellerden daha ucuz olacağı da tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Pazarın en yeni katlanabilir modelini görmüş müydünüz?