reklamı kapat

POPÜLER

xiaomiden-yana-genisleyen-ilginc-akilli-telefon-tasarimi
xiaomiden-yana-genisleyen-ilginc-akilli-telefon-tasarimi

Xiaomi’den “yana genişleyen” ilginç akıllı telefon tasarımı

Xiaomi, geleceğine yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Firmadan şimdi yana genişleyen ilginç akıllı telefon tasarımı gündemde bulunuyor.

Xiaomi, diğer rakipleri gibi sürekli olarak birçok yeni patent alıyor. Bu patentlerin ortaya çıkan en yenisinde ise yana doğru genişleyen bir akıllı telefon modeli karşımıza çıkıyor. Bu modelin bünyesinde yuvarlanabilir bir esnek AMOLED ekranın bulunacağı aktarılıyor. Normalde standart bir akıllı telefon kadar olan cihaz, ihtiyaç halinde tablet formunu alabiliyor. Önünde ve arkasında iki adet kamerası bulunan patentteki telefon, gerçekten ilginç görünüyor ve katlanabilir modellerden daha kullanışlı duruyor. Yeni yılda gerçek bir katlanabilir telefon hazırlayacak firmanın, elbette bu yukarıdaki modeli gerçeğe dönüştürüp dönüştürmeyeceği ne şekilde bilinmiyor. Bu arada firmanın ekran altı kamera konusunda da ortaya çıkan taze patentleri yer alıyor. Şirket bu konuda da çalışıyor. Bu konuda OPPO da aktif olarak çalışmalar yapıyor.

Xiaomi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi, şu sıralar Mi 10 üzerinde çalışıyor

Xiaomi Mi 9 modelinin yerini alacak Xiaomi Mi 10, geçtiğimiz hafta Qualcomm’un yeni işlemci ve teknolojilerini tanıttığı etkinlik kapsamında resmi olarak müjdelendi. Direkt olarak Bin Lin tarafından geleceği resmileştirilen cihaz, gücünü Snapdragon 865 işlemciden alıyor. Bu işlemciye sahip ilk amiral gemilerinden olacak telefon, bu açıdan büyük bir heyecan yaratıyor. Henüz tasarımı gösterilmeyen akıllı telefonun 66W hızlı şarj sistemi ile geleceği yönünde sağlam sızıntılar yapılıyor.

İlgili Video

Firmanın Türkiye’de de satılacak Mi Note 10 modeli