reklamı kapat

POPÜLER

TCL akıllı telefon

Sevsek de sevmesek de; işte karşınızda akıllı telefon dünyasının geleceği [Video]

Türkiye pazarında aktif olarak yer alan TCL firmasının ilginç akıllı telefon modelleri resmi olarak sergilendi. İşte sektörün geleceği;

CES 2020 kapsamında katlanabilir telefon prototipini gösteren TCL firmasının geçtiğimiz ay hatırlarsınız yana doğru genişleyen bir prototip akıllı telefon modeli gündeme gelmişti. İşte bu model için bugün resmi bir gösterim yapıldı. Yukarıdaki videoda da aktarıldığı üzere bu akıllı telefon henüz gerçek bir ekrana sahip değil. Ancak telefon gerçek bir gelecek gösterimi yapıyor. Çıktığı zaman yuvarlanabilir bir ekran üstüne kurulacak telefon, yana doğru genişleyerek büyük bir kullanım alanı yaratabiliyor. Mevcut katlanabilir telefonların can sıkan birçok detayını (Katlanma yeri başta olmak üzere) ortadan kaldıran tasarım, görebileceğiniz üzere ekrana entegre çiftli selfie kamerası barındırıyor. Ciddi oranda kavisli kenarlara sahip olduğu görülen cihaz, TCL’nin gösterdiği tek prototip akıllı telefon modeli de değil. Firmanın bir de tam üç noktadan katlanabilir telefonu bulunuyor. Yine yukarıdaki videoda prototip halini görebileceğiniz telefon, tam olarak devasa bir tableti her zaman yanınızda taşıyabilecek bir formda sunuyor. Yapısı gereği oldukça kalın olan telefon, üç parçalı yapıyı bir stand olarak kullanabiliyor ve genel olarak dikkat çekmeyi biliyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı telefon pazarının geleceğini TCL gözler önüne seriyor

Ancak halen katlanabilir telefonlar çok fazla beğenilmiyor. Şu an oldukça pahalı ve hassas olan telefonlar, ancak 2-3 yıl sonra genel kitleye yayılacak izlenimi oluşturuyor. TLC’nin bu modeller içinse en az 3 yıl daha önümüzde bulunuyor deniyor.

TCL akıllı telefon
TCL akıllı telefon

İlginizi Çekebilir

Pazarın en yeni katlanabilir modelini görmüş müydünüz?