reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Flip

Samsung Galaxy Z Flip için korkutan iki haber! [Video]

Galaxy S20 ailesiyle beraber tanıtılan Dikey katlanabilir telefon modeli Samsung Galaxy Z Flip, sağlamlığa yönelik iki önemli haber ile gündeme geldi.

Samsung Galaxy Z Flip ilk olarak JerryRigEverything tarafında beklenen zorlu sağlamlık testine sokuldu. Modelin bu yukarıda izleyebileceğiniz sağlamlık testi her zaman olduğu gibi ekran çizilme testi ile başlıyor. Biliyorsunuz Samsung telefonun ekranı üstünde katlanabilen bir “Ultra Thing Glass” adı verilen bir cam kullanıldığını belirtiliyor. Ancak yapılan test plastik ekranlı diğer katlanabilir modeller ile aynı sonucu veriyor. Söylendiği kadarıyla esnek cam henüz çok sağlam değil ve yine bir plastik katman ile korunuyor. Bu da ekranın kolaylıkla çizilebileceği anlamına geliyor. Hatta bu ekrana tırnakla bile rahatlıkla zarar verilebileceği aktarılıyor. Bu da Türkiye’de 13.499 TL’ye satılan telefon için çok kötü görünüyor. Firmanın açıklamasına göre Ultra Thing Glass üstündeki plastik katmana bir zarar geldiğinde tek seferlik olarak ücretsiz değiştirilebiliyor. Ancak yine de cam üstünde plastik kullanımı gerçekten çok garip görünüyor ve cihazı alan ya da alacak kullanıcıları oldukça korkutuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yan tarafındaki parmak izi sensörü ciddi şekilde çizildiği zaman çalışmayı bırakan Samsung Galaxy Z Flip, arkasındaki kameraları çizilmeye dayanıklı gerçek cam ile koruyor. Gelelim katlanma testine. Katlanabilir telefon ters taraftan gelen baskıya ciddi şekilde dayanabiliyor. Ancak yine de modelin üstüne oturulması durumda ciddi zararların meydana gelebileceği görülüyor. Yeni nesil katlanabilir telefon bu konuda 2020 Motorola Razr’dan çok daha sağlam olmasına rağmen çok dikkat edilmesi gereken modeller arasında yer alıyor. Telefonun ekranı için konulan ilk değişim ücreti ise söylendiği kadarıyla 120 dolar seviyesinde yer alıyor.

Samsung Galaxy Z Flip için diğer kötü haber daha korkutucu

Galaxy Z Flip‘i satın alan şanslı kişilerden olan Amir adındaki bir Twitter kullanıcı, telefonu kutudan çıkartıp açtığında ekranın kırıldığını aktarıyor. Yani kutudan çıktıktan sonraki ilk katlamada yukarıda görebileceğiniz gibi ekranı kırılan telefon, bu açıdan da bir korku yaratmış durumda. Çünkü halen Galaxy Fold’un başına gelenler hafızalarda bulunuyor. Ancak bu kırılma durumuna şanssız bir üretim sorunun neden olabileceği düşünülüyor. Şimdilik başka kullanıcılardan bu konuda bir bildirim gelmiyor.

İlgili Video